Facebook Google+ Twitter

Sumatra. Międzynarodowe regaty Smoczych Łodzi - Dragon Boat 2011

Sumatrzański Padang jest w tym roku organizatorem międzynarodowych regat Dragon Boat. Do Indonezji przyjadą najlepsi smoczy wioślarze z całej Azji Południowo Wschodniej.

Regaty Dragon Boat w Singapurze / Fot. Piotr ŚmieszekKto kiedykolwiek w Azji południowo-wschodniej był, lub o Azji tej wie to i owo, wie również z całą pewnością z jaką powagą traktują mieszkańcy tej części globu wyścigi Smoczych Łodzi zwanych „Dragon Boat”.

A „Dragon Boat” to, jak wskazuje sama nazwa, smocza sportowa łódź wyścigowa, zdobiona gadzim łbem na dziobie, a ogonem na rufie. Olbrzymie znaczenie do wyścigów smoczych osad przywiązuje się oczywiście również w największym państwie regionu Republice Indonezji.

Za kilka dni 21 lipca rozpoczną się w sumatrzańskim mieście Padang kolejne, doroczne, międzynarodowe regaty „pływających smoków” z całej Azji południowo wschodniej. Jak co roku o najwyższe trofea oraz najważniejszy i bezcenny honor walczyć będą osady z Malezji, Kambodży, Wietnamu, Laosu, Singapuru czy Tajlandii.

W roli obrońców tytułów w poszczególnych konkurencjach wystąpią zwycięzcy zeszłorocznej edycji zawodów, drużyny Filipin i Tajwanu. Ciekawostką tegorocznego pucharu jest nowa klasa wyścigów a mianowicie 22-osobowe osady żeńskie.

Zwycięskie osady w każdej kategorii oprócz dumy i sławy otrzymają po 17500 dolarów do podziału. Ciekawe ile jeszcze edycji indonezyjskiej imprezy zostanie zorganizowanych zanim władze MKOL włączą smocze łodzie do kalendarza olimpijskiego?

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.