Facebook Google+ Twitter

„Summer Love” polski western na Festiwalu Filmowym w Wenecji

„Summer Love” - debiutancki western Piotra Uklańskiego zostanie zaprezentowany na rozpoczynającym się 30 sierpnia 63. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji w sekcji północnych pokazów pozakonkursowych (Out of Competition – Midnight).


zdj. Mateusz Skalski

zdj. Mateusz SkalskiAkcja filmu rozgrywa się na Dzikim Zachodzie, w miasteczku, do którego przybywa Obcy  (Karel Roden) z ciałem Poszukiwanego (Val Kilmer) - przestępcy, za schwytanie którego wyznaczono nagrodę. W miasteczku niewielką grupą mieszkańców rządzi Szeryf (Bogusław Linda) od wielu lat zakochany w Kobiecie (Katarzyna Figura). Film ukazuje walkę mieszkańców z przybyłym Obcym,  zmaganie z własnymi słabościami, miłość i namiętność.

Zdjęcia zostały zrealizowane w całości w Polsce – w Jurze Krakowsko- Częstochowskiej, Śląsku i w studiu w Warszawie. W pozostałych rolach występują m.in. Bartosz Żukowski, Rafał Mohr, Mirosław Zbrojewicz oraz Jerzy Rogalski.

Piotr Uklański jest absolwentem zdj. Mateusz Skalskiwarszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W 1991r. wyjechał  do Nowego Jorku, gdzie pracował jako fotografik. W swojej twórczości posługuje się różnymi mediami – od fotografii, instalacji, poprzez wideo i performance. Rozgłos w Polsce przyniosła mu wystawa „Naziści” w warszawskiej Zachęcie, przedstawiająca aktorów w rolach oficerów niemieckich okresu II wojny światowej. Ekspozycję demonstracyjnie zniszczył szablą Daniel Olbrychski.

zdj. Mateusz Skalski „Summer Love” jako „polski western” już w samym założeniu jest prowokacją, więc jaki będzie film?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

"- Nie ukrywam, że i dla mnie scena z goleniem głowy, na dodatek brzytwą - bo tego wymagała westernowa konwencja filmu „Summer Love” - była rodzajem eksperymentu. Doświadczyłam, wsparta jednak filmową fikcją, co dzieje się z kobietą w podobnej sytuacji"- zdradziła Katarzyna Figura. http://www.slowo.com.pl/?dod=21&id=4541

Cóż wart najlepszy nawet artykuł bez jednego choćby komentarza ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.