Facebook Google+ Twitter

"Sunday Telegraph" o Strefie Gazy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-04 10:03

Brytyjska gazeta "Sunday Telegraph" twierdzi, że lądowa konfrontacja wojsk izraelskich z bojówkami Hamasu w strefie Gazy potrwa wiele dni, a nawet tygodni i może przekształcić się w regionalną wojnę.

"Sunday Telegraph" uważa, że czynnikiem, który miał wpływ na podjęcie decyzji o ataku podczas wczorajszego posiedzenia izraelskiego rządu, były względy polityki wewnętrznej, a przede wszystkim zbliżające się wybory parlamentarne.

Gazeta pisze, że premier Ehud Olmert jest "trupem politycznym i nie odegra żadnej przywódczej roli w kampanii wyborczej". Natomiast dla Tzipi Livni i Ehuda Baraka szturm na Gazę jest "ostatnią szansą uratowania się przed podzieleniem losu Olmerta" - komentuje "Sunday Telegraph".

W przedwyborczych sondażach prowadzi prawicowa partia Likud, która odżegnuje się od pokojowych rokowań i opowiada się za bezkompromisową akcją militarną przeciwko Hamasowi. Atak na Strefę Gazy ma przekonać wyborców, że obecna ekipa jest równie twarda jak partia Likud i potrafi uciszyć Hamas raz na zawsze, by potem rokować z Palestyńczykami z pozycji siły - pisze brytyjski "Sunday Telegraph".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.