Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5883 miejsce

Sungha Jung - mały geniusz z wielkim talentem

Jeżeli wydaje Ci się, że o wirtuozach gitary wiesz wszystko, to nie masz racji. Pochodzący z Korei Południowej Sungha Jung odkrył w sobie miłość do tego instrumentu w wieku 10 lat i od tamtej pory łamie wszelkie schematy.

Pierwsza płyta / Fot. Marek Bachorski-RudnickiSungha Jung urodził się 2 września 1996 roku w Korei Południowej w miasteczku Chung-Ju. Przygodę z gitarą rozpoczął w 2006 roku. Nauczył się grać oglądając video klipy. Nie znał nut, chwytów ani niczego co wydawałoby się, że jest potrzebne do gry na gitarze.

Jego talent jest niezwykły. Rodzice chłopca nie są muzykami, ojciec troszkę gra na gitarze, ale raczej w ramach wieczornego hobby. Sungha brał lekcje gry na gitarze klasycznej w 2007 roku, lecz na zajęciach spędził tylko 50 godzin.

Później trzy miesiące uczył się gry na bębnie, by następne cztery miesiące szkolić się na fortepianie. Jak sam mówi, nie może poświęcać swojego czasu na muzykę gdyż najważniejsza jest dla niego szkoła. Z tego powodu muzykuje tylko około dwóch godzin dziennie.

Sungha Jung gra zwykle na gitarze bez żadnych nut ani innych zapisów muzycznych. Muzyka, i sama gra na instrumencie, sprawia mu radość. Co ciekawe, nut młody muzyk zupełnie nie zna. Gdy próbuje odtworzyć jakiś utwór, to po obejrzeniu teledysku z reguły poświęca na niego około godziny, by rozpracować bity i przełożyć je na gitarę. Szykując się do nagrania klipu na youtube, poświęca około pięciu godzin na przygotowania. Do występów, czy pokazów przygotowuje się z reguły kilka-kilkanaście dni.

Trzeba przyznać, ze Sungha Jung jest fantastycznie uzdolnionym nastolatkiem, a covery, które gra są naprawdę świetne w jego wykonaniu. Do tej pory wydał jedną płytę z coverami. W 2011 roku nakładem fanów ukazał się kalendarz z jego podobizną.

Zajrzyjcie na jego oficjalny kanał muzyczny. Niezapomniane wrażenia muzyczne gwarantowane: LINK

A oto próbka jego możliwości:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.