Facebook Google+ Twitter

Sunrise Festival 2012. Sylwetki dwóch największych gwiazd

Holenderska legenda gatunku trance czy francuski DJ, znany z muzycznych "kolaboracji"? Trwająca od walka pomiędzy Arminem van Buurenem a Davidem Guettą o prymat na szczycie, na jeden dzień zbliży kołobrzeski amfiteatr podczas Sunrise Festival 2012.

Armin van Buuren czy David Guetta? / Fot. Roy van Ingen/Chucho Ramírez, CC3.0Jeśli ty myślisz, że dany utwór jest dobry, to znaczy że jest dobry. Nie ma nic bardziej osobistego niż osobisty gust muzyczny - podkreślił w jednym z wywiadów 36-letni DJ i producent muzyki trance, a z wykształcenia... prawnik - Armin van Buuren.

Pochodzący z muzykalnej rodziny, autor takich hitów klubowych parkietów jak "In And Out Of Love" czy "This Light Between Us" jest prawdziwą marką wśród DJ'ów. W każdy czwartek, po godzinie 20 kilkanaście milionów słuchaczy stroi swoje odbiorniki radiowe (również za pomocą internetu), by wysłuchać najnowszych setów van Buurena, w jego autorskiej audycji "A State of Trance".

Dwugodzinne show pełne najnowszych utworów holenderskiego DJ'a i gościnnych występów m.in. Markusa Schulza czy ATB, dla fanów trancowych brzmień to prawdziwe "źródło informacji" o najnowszych trendach. Jedna z głównych gwiazd tegorocznej edycji Sunrise Festival posiada również własną wytwórnię płytową. Armada Music jako niezależna kuźnia talentów muzyki trance wspiera wielu twórców tego gatunku m.in. Paul Oakenfold i Paul van Dyk.

Armin van Buuren / Fot. Peter Drier, CC 2.0Dorobek Armina van Buurena znajduje swoje uznanie w wielu plebiscytach, a zwłaszcza w jednym. W bardzo prestiżowym, corocznym zestawieniu DJ MAG Top 100 holender czterokrotnie znalazł się na pierwszym miejscu (2007, 2008, 2009 i 2010 r.). Wydawane przez twórcę muzyki trance krążki są rozchwytywane na całym świecie - podczas trasy promującej ten ostatni, Mirage sprzed dwóch lat DJ dał koncert w Poznaniu. Od lat Armin pojawia się na największych festiwalach i prestiżowych klubach na wszystkich kontynentach. Podczas festy holenderskich piłkarzy po zdobyciu wicemistrzostwa świata na mundialu w RPA, na Museumplein w Amsterdamie 200 tys. ludzi bawiło się przy setach van Buurena. Już tego lata, zbliża się kolejna okazja do osobistego poznania mistrza gatunku trance już 28 lipca, w kołobrzeskim amfiteatrze!

Nazwisko Davida Guetty jest bardzo dobrze znane, nie tylko fanom elektronicznych brzmień czy muzyki house. Francuski DJ od lat konsekwentnie pnie się po szczeblach klubowej kariery - począwszy od mało popularnych lokali po wielkie plenerowe koncerty i szczyty list przebojów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.