Facebook Google+ Twitter

Super ambulans dla noworodków

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2007-09-17 19:04

Jeszcze w tym tygodniu do warszawskiego pogotowia trafi nowa karetka do przewozu noworodków. Właśnie rozstrzygnięto przetarg na dostawę samochodu.

- Od czasu, kiedy straciliśmy poprzednią karetkę, musieliśmy korzystać z innych aut, niedostosowanych do przewozu tak małych pacjentów - mówi dr Marek Niemirski z pogotowia. - Do przetargu zgłosiła się jedna firma. Po sprawdzeniu, czy spełnia wszystkie warunki zawarte w naszym opisie, zadecydowaliśmy, że może dostarczyć nam ambulans - dodaje.

W marcu na ulicy Grenadierów samochód osobowy wjechał w przewożącą noworodka „erkę”. Uszkodzenia były tak poważne, że auto poszło do kasacji. Teraz stacja pogotowia postanowiła zainwestować w supernowoczesny ambulans. Dyrekcja pogotowia postanowiła kupić samochód od razu z wyposażeniem, aby przestrzeń w wozie była idealnie wykorzystana.

- Karetka jest wyposażona w tzw. pływające nosze, czyli superczuły amortyzator, który sprawia, że gdy karetka mknie po dziurach, mały pacjent nie odczuwa wstrząsów- mówi dr Niemirski.

W karetce będą jeździli doświadczeni anestezjolodzy - neonatolodzy, czyli lekarze specjalizujący się w opiece nad noworodkami. Ambulans będzie służył nie tylko do transportu dzieci między warszawskimi lecznicami. Czasem zdarza się, że mały pacjent musi przyjechać do Warszawy na skomplikowaną operację, której nie można przeprowadzić w szpitalu powiatowym. Wówczas taka karetka jest niezbędna, by bezpiecznie pokonać nawet kilkaset kilometrów.

Nowy ambulans kosztuje ponad 580 tys. zł. Zostanie sfinansowany ze środków samorządu mazowieckiego. Koszt utrzymania karetki i transportu chorych pokrywa Narodowy Fundusz Zdrowia na zasadach określonych w kontrakcie z pogotowiem.

Marta Jurga, Polskapresse

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

i dlaczego tak długo trzeba było czekać cala służba zdrowia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.