Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8777 miejsce

Super Express obchodzi urodziny Madzi z Sosnowca. Dziennikarskie dno osiągnięte?

Nie ma chyba w polskich mediach bardziej wyeksploatowanego tematu niż sprawa małej Madzi z Sosnowca. Jednak "Super Express" i witryna internetowa kwejk.pl idą za ciosem i pokazują... jak dzisiaj wyglądałaby dziewczynka.

 / Fot. Okładka Super ExpressuKontrowersyjne zdjęcie budzi niesmak

W opublikowanym 15 lipca na łamach "Super Expressu" artykule "Aniołku, dziś miałabyś drugie urodziny - tak dziś wyglądałaby Madzia z Sosnowca" mamy do czynienia z zabiegiem symulacji wyglądu dziewczynki, która w tajemniczych okolicznościach zmarła półtora roku temu.

Publikacja zawiera dwie fotografie: jedno en face, drugie natomiast na sali sądowej w towarzystwie podejrzanej o zabójstwo dziewczynki matki Madzi - Katarzyny Waśniewskiej oraz policjantki.

Komentujący artykuł internauci nie oszczędzają w swoich wypowiedziach publikacji sztucznie wykreowanych fotografii. Oprócz prowizorycznego wykonania symulacji zdjęć, komentujący zarzucają brukowcowi również brak szacunku dla zmarłej dziewczynki oraz, tradycyjnie, żerowanie na nośnych tematach i medialny oportunizm. Niektórzy mówią o sytuacji ostro: tabloid sięgnął "dziennikarskiego dna" i życzą gazecie upadku.

Kwejk przekroczył granicę przyzwoitości?

Jeszcze dalej posuwa się w przekraczaniu granicy dobrego smaku popularna witryna internetowa kwejk.pl. W opublikowanym wczoraj wieczorem memie oprócz skopiowanego z "Superaka" zdjęcia zmarłej dziewczynki, widzimy również przypominającą postać z horroru osobę. Szokuje również treść występującego w memie napisu. Hasło"Madzia z Sosnowca w wieku dwóch lat: Expectations Reality". Napis sugeruje, jak dziś mogłaby wyglądać dziewczynka oraz kim "obecnie" może być według wyobraźni internauty.

Zastanawia liczba share'ów oraz lajków pod obrazkiem. To dziwne, że tak kontrowersyjny materiał staje się tak szybko popularny i winduje dla serwisu większy ruch. Jeden z internautów kwituje całe zamieszanie lapidarnym sformułowaniem "nic śmiesznego...". I chyba trudno dodać coś więcej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Panie Wink - Pan jest naiwny. Przecież SE właśnie o to chodzi, byśmy się ekscytowali żałosnym poziomem ich pisadła, bo samym WSPOMNIENIEM o tym ten rynsztokowy bełkot w ogóle wynosimy poza poziom, na jakim powinien on pozostać - czyli dno. W społeczeństwie typowo medialnym liczy się, co już wiadomo nie od dziś - to, że o czymś się mówi, a nie to JAK się mówi. Kto nie ma nic ciekawego do powiedzenia, a popularność zyskuje sobie wyłącznie żałosnymi zabiegami sensacjonalistycznymi, tego najlepiej można ukarać całkowitym przemilczeniem, bo on i tak nie oczekuje, że ludzie rozumni będą to aprobować. Ludzi bezrozumnych, czyli - tak, nie boję się używać tego określenia w przeciwieństwie do Pana - debilnego motłochu - nie obchodzi, co Pan uważa o SuperExpresie. Ba, oni na Wiadomości24 w ogóle nie wchodzą. Oni czytają Wirtualną Polskę, Pudelka, z łapczywą ciekawością przeglądają też Kwejki i Demotywatory, bo to jest właśnie ich poziom intelektualny, którego oni nie mają i - według mnie oraz przesłanek naukowych - nie będą mieli ambicji zwiększać.

Pani Jenner:

"Prostactwo zatacza coraz szersze kręgi i chcąc temu zapobiec, należy głośno nazywać je po imieniu."

Prostactwo, proszę Pani, należy nazywać po imieniu, ale w obrębie rodziny i znajomych. Dzięki takim działaniom w myśl idei "Myśl lokalnie, działaj globalnie", "sieć" ludzi rozumnych, jeśli nie będzie się rozszerzać, to chociaż będzie stabilna, nieulegająca wpływom warstw niższych. Propagacja medialna przynosi skutki odwrotne do zamierzonego, jak już powyżej starałem się wykazać. Przemilczeć nie znaczy zignorować - przemilczeć znaczy w tym przypadku nie udostępnić przeciwnikowi gleby do rozrostu. I nie ma co się łudzić, że 60-letniej moherowej babci spod siódemki, prostemu rolnikowi czy robolowi z zakładu przemówi Pani do rozsądku. Komuniści twierdzili, że jest to możliwe, i wyszło jak zawsze. Ja egalitarystycznym zapędom w jakiejkolwiek sferze, wiedziony historycznym doświadczeniem z ubiegłego wieku, mówię "nie". Prostactwo zamierzam tolerować, uznając je za zło konieczne, ale się od niego z całą stanowczością odgradzać. Oczywiście dzisiejsze nurty demokratyczno-liberalne mi to skutecznie utrudniają, ale demokracja już wkrótce upadnie, bo upaść naturalną koleją rzeczy musi - i wtedy zobaczymy, kto miał rację.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Hadrian Komiński
" zawsze mi się wydawało, że najlepszą metodą na prostactwo jest (w wymiarze publicznym) przemilczenie go, oraz zachowywanie i propagowanie pożądanych standardów wśród rodziny i bliskich ludzi. Być może się mylę."
Obawiam się, że się Pan myli. Prostactwo zatacza coraz szersze kręgi i chcąc temu zapobiec, należy głośno nazywać je po imieniu. Bierność może doprowadzić do pozostania "jedynym sprawiedliwym", któremu pozostanie już tylko budowa arki...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Udostępnienia wcale nie muszą być z założeniem, że "to takie fajne"... Równie dobrze ludzie mogą pokazywać sobie nawzajem jakie coś jest koszmarne.

Pisania o "debilach w społeczeństwie" i "motłochu" nie skomentuję z oczywistych powodów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Zastanawia liczba share'ów oraz lajków pod obrazkiem. To dziwne, że tak kontrowersyjny materiał staje się tak szybko popularny i winduje dla serwisu większy ruch."

To naprawdę nic dziwnego. Rozjaśni to Panu, panie Jacku, profesor Cipolla w poniżej opisanym studium dotyczącym proporcji debili w społeczeństwie:

http://www.ecotopia.com/webpress/stupidity/

Pretensji do SuperExpresu nie mam - przynajmniej motłoch umie czytać i ma na czym ćwiczyć tę umiejętność. Szkoda jednak, że pan Jacek Marczuk wyszedł z założenia, że nas to w ogóle obchodzi, zwłaszcza że zawsze mi się wydawało, że najlepszą metodą na prostactwo jest (w wymiarze publicznym) przemilczenie go, oraz zachowywanie i propagowanie pożądanych standardów wśród rodziny i bliskich ludzi. Być może się mylę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tani chwyt mający zwiększyć sprzedaż. Żałosne, ale w sumie czego spodziewać się po SE...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.