Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6609 miejsce

Super wóz strażacki nie mieści się pod mostem

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2006-08-18 10:30

Wybrany po wielu wnikliwych analizach samochód kosztował w sumie około 1 mln 628 tys. złotych. była wielka feta i uroczyste przekazanie do użytku podczas ubiegłorocznych obchodów Dnia Strażaka.

Gazeta Krakowska Chrzanowska Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Państwowej Straży Pożarnej ma super sprzęt i super kłopot. Zakupiony w ubiegłym roku podest ratowniczy nie mieści się pod żadnym z mostów i wiaduktów w mieście.
– Tu mamy najgorszą sytuację w całym powiecie – mówi dowódca JRG PSP, Piotr Filipek o problemach z podnośnikiem hydraulicznym Volvo SH 42 D.
Wybrany po wielu wnikliwych analizach samochód kosztował w sumie około 1 mln 628 tys. złotych. Złożyło się na niego kilkadziesiąt podmiotów, w tym lokalne samorządy i firmy, a także komenda wojewódzka straży pożarnej w Krakowie. Potem była wielka feta i uroczyste przekazanie do użytku podczas ubiegłorocznych obchodów Dnia Strażaka.

– Taki sprzęt kupuje się i dobiera w oparciu o lokalne potrzeby. Pod uwagę bierze się między innymi wysokość budynków w mieście. Nie mogliśmy się sugerować zastaną infrastrukturą. Możliwości taktyczne liczyły się tu najbardziej – tłumaczy Piotr Filipek.
Niby racja, ale… Samochód ma 3,9 m wysokości. Dwa największe mosty pod nasypem kolejowym, dzielącym Chrzanów na pół, pozwalają na przejazd pojazdom najwyżej do 3,2 m wysokości (most przy ulicy Krakowskiej) albo 3,4 m (most przy ulicy Siennej).

Więcej w „Gazecie Krakowskiej”
D.P.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

"Nie mogliśmy się sugerować infrastrukturą" - ciekawe, przebudowa wiaduktów kosztowałaby na pewno więcej niż ten samochód... Zapewne zapomnieli to sprawdzić i teraz się bronią

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.