Facebook Google+ Twitter

Super wydarzenie. W Łodzi wystąpi Dżem Symfonicznie

19 października w łódzkim klubie Wytwórnia, zagra DŻEM z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej LE QUATTRO STAGIONI pod batutą Tadeusza Żmijewskiego.

 / Fot. materiały medialne Po raz pierwszy w historii programu „Symfonicznie” grupa Dżem z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej LE QUATTRO STAGIONI, wystąpi w tak kameralnych warunkach i dla tak nielicznej grupy wybrańców.

Niemal trzygodzinny (!) koncert obejmować będzie najważniejsze utwory Dżemu, stworzone na przestrzeni czterech dekad.

Orkiestra Symfoniczna

LE QUATTRO STAGIONI

(tłum. CZTERY PORY ROKU)

To orkiestra utworzona w grudniu 2000 roku z inicjatywy Tadeusza Żmijewskiego - absolwenta Wydziałów Instrumentalnego (skrzypce) oraz Dyrygentury Symfonicznej i Operowej Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, a także Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu, spec. Zarządzanie instytucjami kultury.

Członkami orkiestry są muzycy czołowych poznańskich instytucji kulturalnych: Filharmonii Poznańskiej, Teatru Wielkiego, Teatru Muzycznego i Akademii Muzycznej. LE QUATTRO STAGIONI świetnie czuje się w programie typowo symfonicznym, operowym, musicalowo - operetkowym i rozrywkowym, a także w kameralnych, barokowych brzmieniach. Ma za sobą około 220 koncertów. Orkiestra współpracuje na stałe z solistami: Piotrem Palecznym, Konstantym Andrzejem Kulką, Jurij'em Favorin'em, Jarosławem Żołnierczykiem, Ryszardem Karczykowskim, Grażyną Brodzińską, Kazimierzem Kowalskim, a także: Zbigniewem Wodeckim, Jackiem Wójcickim, Grzegorzem Turnauem, Krystyną Prońko, Joanną Rawik, grupami Dżem i Perfect oraz byłym wokalistą zespołu Genesis Ray'em Wilson'em, w projekcie symfonicznym „Genesis Classic”. LE QUATTRO STAGIONI może poszczycić się także stałą współpracą z Fundacją Akademii Muzycznej w Poznaniu, Filharmonią Poznańską im. T. Szeligowskiego w cyklu „Estrada Młodych”. Jest stałą orkiestrą festiwalową Królewskich Festiwali Muzycznych we Wschowie, których dziesiąta edycja została zrealizowana w 2013 roku.

LE QUATTRO STAGIONI swoją nazwą nie sugeruje nastawienia na konkretną epokę w historii muzyki, lecz na zmienność gatunków muzycznych, które uprawia, tak jak zmienia się świat i warunki pogodowe w trakcie trwania roku kalendarzowego.

Organizator: ALL RIGHT NOW PRODUCTIONS

Bilety:miejsca stojące na parterze:

89 zł do dnia 30.09.2014

99 zł do dnia 18.10.2014

110 zł w dniu 19.10.2014numerowane miejsca siedzące:

229 zł, 199 zł i 169 zł do dnia 18.10.2014

250 zł, 220 zł i 190 zł w dniu 19 października 2014Dystrybucja:

punkty ticketpro.pl na terenie całego kraju

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dla ścisłości, może to dla Łodzi nowość "Dżem symfonicznie", jednak muzycy tego rodzaju występy odbywali jeszcze w ubiegłym wieku. M.in. 22/23. lutego 1998 r. w Bytomiu, i to nie w zadnym klubie, lecz w Operze Śląskiej, gdzie nagrali także album. Z kolei 15. czerwca 2009 r. podczas III Bytomskiej Nocy Świętojańskiej w Dolomitach Sportowej Dolinie wraz z chórem i orkiestrą Opery Śląskiej bawili publiczność w plenerze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.