SuperLiga tenisa - zakończenie rundy zasadniczej

Dopiero ostatnia, XVIII kolejka tenisowej SuperLigi wyłoniła dwa pozostałe zespoły do fazy play-off. Do Bogorii i Drzonkowa dołączyły SPAR AZS Politechnika Rzeszów i Silesia Miechowice, które powalczą o medale drużynowych mistrzów Polski.

Olimpia-Unia Grudziądz - Bogoria Grodzisk Mazowiecki 1:3
Bartosz Such wywalczył jeden punkt dla Olimpii-Unii w przegranym meczu z Bogorią / Fot. Piotr A.JeleńPodopieczni trenera Piotra Szafranka nie sprostali gościom z Grodziska ulegając 1:3. Jedyny punkt dla Grudziądzan zdobył Bartosz Such, gładko pokonując Zeng Yi Wang 3:0. Tym samym ustępujący mistrzowie kraju, Olimpia-Unia Grudziądz zmagania w SuperLidze zakończyli na ósmej pozycji.

Bartosz Such - Zeng Yi Wang 3:0 (11:8, 11:7, 11:5)
Bochao Li - Paweł Fertikowski 0:3 (6:11, 9:11, 9:11)
Wojciech Maćkowiak - Daniel Górak 2:3 (7:11, 11:9, 12:10, 4:11, 8:11)
Mateusz Gołębiowski - Paweł Fertikowski 2:3 (11:9, 5:11, 12:14, 12:10, 8:11)

ZKS Drzonków - Gorzovia Romus Gorzów 1:3
Sensacyjnie w Drzonkowie, gdzie przyjezdni z Gorzowa inkasują trzy punkty, aMartin Olejnik wygrał dwa pojedynki z Lucjanem Błaszczykiem i Lei Yi w identycznym stosunku 3:1 / Fot. Piotr A.Jeleń Martin Olejnik wygrywa dwa pojedynki. Wszystkie cztery partie zakończyły się w pięciu setach.
Dla Gorzowian siódma lokata, jaką zajęli w tegorocznych rozgrywkach ligowych jest najniższą z uzyskanych w historii występów w najwyższej klasie rozgrywek.

Lei Yi - Liu Kai 2:3 (11:7, 12:10, 9:11, 4:11, 15:17)
Lucjan Błaszczyk - Martin Olejnik 2:3 (13:11, 11:6, 6:11, 9:11, 9:11)
Daniel Bąk - Bogusław Koszyk 3:2 (14:12, 9:11, 10:12, 11:8, 11:8)
Lei Yi - Martin Olejnik 2:3 (10:12, 5:11, 11:9, 11:8, 9:11)

Condohotels Morliny Ostróda - SPAR AZS Politechnika Rzeszów 2:3
Paweł Platonov bezkonkurencyjny w Ostródzie. Dzięki dwóm wygranym pojedynkom walnie przyczynił się do zgarnięcia dwóch punktów przez drużynę z Podkarpacia, a tym samym zapewnienia gry o medale mistrzostw kraju. Pięć pojedynków, które rozstrzygały się w czterech setach.
Ostródzianie w tym sezonie przegrali po raz kolejny z Inżynierami z Podkarpacia, jesienią ulegli 0:3.

Zhang Yang - Paweł Chmiel 3:1 (6:11, 11:4, 11:7, 11:9)
Karol Szarmach - Paweł Platonov 1:3 (11:6, 1:11, 8:11, 9:11)
Bartosz Szarmach - Tomasz Lewandowski 3:1 (12:10, 13:11, 6:11, 11:7)
Zhang Yang - Paweł Platonov 1:3 (9:11, 9:11, 14:12, 12:14)
Szymon Malicki - Paweł Chmiel 1:3 (15:13, 10:12, 7:11, 9:11)

Alfa Bank Spółdzielczy Radzyń Podlaski - Poltarex Pogoń Lębork 3:1
Rozegrany awansem mecz Alfy z Pogonią nie miał już żadnego wpływu na układRadek Mrkvicka w rozegranym awansem meczu z Pogonią odniósł dwa zwycięstwa / Fot. Piotr A.Jeleń w tabeli. Radzynianie zaprzepaścili szanse na awans do fazy play-off, a Lęborczanie, ubiegłoroczni medaliści Mistrzostw Polski, już kilka kolejek wstecz pożegnali się z SuperLigą.

Radek Mrkvicka - Jakub Perek 3:1 (11:6, 9:11, 11:4, 12:10)
Xu Wenliang - Patryk Chojnowski 3:1 (11:1, 11:13, 11:5, 11:8)
Jacek Nowokuński - Marek Prądzinski 0:3 (9:11, 10:12, 6:11)
Radek Mrkvicka - Patryk Chojnowski 3:0 (12:10, 11:3, 11:7)