Superliga: zwycięstwo Vistalu, o włos od sensacji we Wrocławiu

Szczypiornistki AZS AWF Sport Concept Wrocław były bliskie sprawienia niespodzianki w meczu drugiej kolejki PGNiG Superligi Kobiet. Vistal Łączpol Gdynia odzyskał prowadzenie dopiero na 15 minut przed końcem spotkania.

AZS AWF Sport Concept Wrocław - Vistal Łączpol Gdynia 22:26 (13:8) / Fot. Jarosław JakubczakWrocławianki bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie. Podopieczne Marka Karpińskiego szybko wyszły na prowadzenie, którego konsekwentnie broniły aż do przerwy. W drugiej odsłonie spotkania przewaga wypracowana przez wrocławskie Akademiczki zaczęła powoli topnieć. Gdynianki dopiero piętnaście minut przed końcem meczu zdołały wyjść na prowadzenie.

Podopieczne Jerzego Cieplińskiego do końca spotkania utrzymały korzystny wynik i zapobiegły sensacji, bowiem Łączpol jest wymieniany wśród kandydatów do Mistrzostwa Polski, a AZS AWF w tym sezonie walczy o utrzymanie.

AZS AWF Sport Concept Wrocław - Vistal Łączpol Gdynia 22:26 (13:8)

PGNiG Superliga Kobiet to najwyższa klasa rozgrywek żeńskiej piłki ręcznej w Polsce. Zwyciężczynie Superligi otrzymają tytuł Mistrza Polski. Wrocławskie piłkarki ręczne rozpoczęły sezon od wyjazdowego zwycięstwa z MKS Latocha Sambor Tczew, zaś Szczypiornistki Vistalu tydzień temu wygrały u siebie z Jeleniogórskim KPR-em. Dzisiejsza wygrana we Wrocławiu da Gdyniankom pierwszą lokatę w tabeli. Wrocławianki po drugiej kolejce zajmują szóste miejsce.

Źródło: SportoweFakty.pl