Facebook Google+ Twitter

Supermarkety walczą z kradzieżami. Sprzedają puste opakowania

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2011-09-09 13:24

Najczęściej ze sklepowych półek znikają słodycze, alkohole, kawa, golarki. Hipermarkety muszą "wliczyć w koszty" straty sięgające 1,5 proc. ich dochodów. Nic dziwnego, że w walce z kradzieżami sięgają po niekonwencjonalne sposoby. Tak jak market Kaufland, w którym dostaniemy jedynie puste opakowanie po kawie czy czekoladkach. Zawartość odbierzemy dopiero za kasami.

Kamery przemysłowe, system alarmowy EAS (bramki i klipsy dołączane do towarów)i strzegący sklepów ochroniarze - to najpopularniejsza broń w walce handlowców ze złodziejaszkami. Przedstawicie supermarketów nie ukrywają, że mają i inne, tajne sposoby. - Nie chcemy jednak ich ujawniać, bo spalimy temat - ucina Jarosław Kaduczak, rzecznik Kauflandu.

W podobnym tonie wypowiada się Paweł Tymiński, rzecznik grupy Jeronimo Martins, która jest właścicielem m.in. popularnej w Polsce "Biedronki". - Mamy swoje optymalne sposoby, ale proszę wybaczyć, nie podzielimy się nimi - mówi tajemniczo.

Jak "optymalne" sposoby by to jednak nie były, statystyki pokazują, że hipermarkety batalię z drobnymi złodziejaszkami wciąż przegrywają. W Polsce w skali roku handlowcy tracą w niej nawet kilka miliardów złotych.

Maria Mazurek

Czytaj więcej w serwisie krakow.naszemiasto.pl

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.