Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23954 miejsce

Supermarkety wiedzą jak zarobić na świńskiej grypie

Na panice związanej ze świńską grypą można zarobić. W supermarketach i internecie kwitnie handel produktami antygrypowymi.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. AKPA/PrończykWzrost zachorowań na grypę sprawia, że pojawiają się nowe produkty przeznaczone do walki z chorobą. Kolorowe maseczki higieniczne, zestawy witamin, żele i lampy antybakteryjne oraz herbatki antygrypowe można zakupić nie w aptekach, ale w supermarketach, które tworzą nowe działy z produktami chroniącymi przed grypą. Pomysł z wprowadzeniem takiego asortymentu jest na pewno trafiony, bo specyfiki rozchodzą się niczym świeże bułeczki.

- Dobrze, że maseczki można kupić w supermarkecie, bo w aptekach są niedostępne od kilku tygodni - mówi pani Krystyna, która kupiła pakiet 10 maseczek w jednym z warszawskich supermarketów.

Specjaliści w sytuacji zarażenia wirusem zalecają jednak zwykłą ostrożność. Skuteczność nowych preparatów jest wątpliwa, a świńską grypę w 80 procentach przypadków zachorowań przechodzi się łagodniej niż sezonową. - Wystarczy kilka dni poleżeć w łóżku i zastosować tradycyjne metody leczenia, czyli herbatę malinową i leki na objawy przeziębienia i grypy - zaleca Krzysztof Urbański, internista z Warszawy.

Handel środkami antygrypowymi rozwija się również w sieci. Na internetowych aukcjach można wylicytować niedostępną w Polsce szczepionkę przeciwko wirusowi A/H1N1, cena wywoławcza wynosi 100 zł. Szczepionka prawdopodobnie trafiła tam z Francji, gdzie jest stosowana od kilku tygodni. Lekarze jednak ostrzegają, by jej nie kupować, bo nie wiadomo dokładnie z jakiego źródła pochodzi i jak była przechowywana (szczepionka traci swoje właściwości jeśli nie jest przechowywana w temperaturze od 2 do 8 stopni Celsjusza).

Od września w Polsce na grypę zachorowało około 107 tysięcy osób, odnotowano 344 przypadki zakażenia wirusem A/H1N1. Zajęcia odwołano w kilkunastu szkołach, a szpitale: Kliniczny w Lublinie i na Banacha w Warszawie zamknęły częściowo swoje oddziały dla odwiedzających. Rząd planuje przekazać do aptek część rządowego zapasu antywirusowego leku Tamiflu i zakupić 274 tysiące szczepionek przeciwko grypie sezonowej. Jednocześnie Krajowy Komitet ds. Pandemii Grypy twierdzi, że jest za wcześnie na ogłaszanie stanu epidemii. Mimo to, ludzie obawiają się jej i dlatego starają się za wszelka cenę zabezpieczyć przed zachorowaniem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 21.11.2009 09:51

Wiele osób zmarło na świecie po szczepionce na A/H1N1. Szczepionka ma ogromne objawy uboczne i jest niedobadana! 5* Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

W sejmie powinna ta grypa trochę pobuszować

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jedna maseczka wystarcza na 15 minut a szczepionki szkodzą!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panika. Jak zwykle to bywa, rozdmuchana medialnie "pandemia" zbiera swoje żniwo. Finansowe żniwo. Niestety, kilka osób zarażonych grypą A/H1N1 zmarło. Czy jednak bezpośrednią przyczyną tych zgonów była owa straszna grypa, czy też inne przypadłości osłabiające organizm? Sezon jesienny to wylęgarnia wszelkich zakażeń drogą oddechową, w tym popularnej grypy.
I to jej bardziej się obawiam niż A/H1N1, każdego roku zbierała swoje czarne żniwo, mnie też często kładła do łóżka.
Tu autorka ma rację: każdą grypę trzeba wygrzać, wyleżeć. Gorączka nie pozwala wirusowa na mutowanie w organizmie, temperatura go niszczy. O tym wiedziały nasze babcie i przy grypie przykrywały kolejną pierzyną aż z delikwenta wychodziły siódme poty. I gorąca herbata malinowa czy inna w obfitych ilościach. I bez cukru! Cukier jest sprzymierzeńcem wirusa, nie wolno o tym zapominać.
I nie wariować ze środkami dostępnymi w handlu. Może się okazać, że przyniosą więcej szkody niż pożytku.
Życzę zdrówka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.