Facebook Google+ Twitter

Superpociąg do Warszawy

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2007-08-08 13:56

Nowoczesny pociąg, który jeszcze w sierpniu zacznie wozić łodzian do Warszawy i z powrotem, przyjechał wczoraj w południe na dworzec Łódź Fabryczna. Po krótkim postoju pojechał do Warszawy, ale jeszcze nie zabrał pasażerów. Była to jazda szkoleniowa dla maszynistów.

Czerwono-czarno-szary skład wzbudzał sensację. Przechodnie robili zdjęcia aparatami w telefonach komórkowych, zaglądali do środka przez szyby.

- Fajny ten pociąg, siedzenia lotnicze, pewnie działa klimatyzacja. Tylko czy nie za krótki na trasę do Warszawy? - komentowały dwie pasażerki.

- Pociąg pomyślnie przeszedł wszystkie testy. Na liczniku ma już ok. 10 tysięcy kilometrów - mówi Jerzy Berg, zastępca dyrektora marketingu i rozwoju zakładów Pesa w Bydgoszczy, producenta pociągu.

Podróż takim nowoczesnym pojazdem szynowym dla 200 pasażerów będzie komfortowa. Poduszki pneumatyczne tłumią drgania i hałas. Są dwie klasy, ale wagon nie jest podzielony na przedziały. Siedzenia w pierwszej klasie są szersze i bardziej miękkie niż w drugiej. Wagon został wyposażony w dwie toalety.

Wnętrze jest monitorowane, maszynista widzi, co dzieje się w pociągu. Można w nim przewozić rowery, wsiądzie także do niego pasażer poruszający się na wózku inwalidzkim.

Pociąg zostanie oficjalnie zaprezentowany 23 sierpnia, a następnego dnia wyruszy na trasę Łódź - Warszawa. W przyszłości będzie na niej kursować 11 takich składów.

(mr)
 / Fot. Express Ilustrowany

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.