Superpuchar Europy dla Milanu

W meczu o Superpuchar Europy AC Milan wygrał 3:1 z Sevillą, mimo że do przerwy to hiszpański zespół prowadził 1:0.

Przed pierwszym gwizdkiem głównego arbitra spotkania, Konrada Plautza, minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego zawodnika Sevilli Antonio Puerty. Ponadto, wszyscy piłkarze wystąpili z nazwiskiem na plecach nie żyjącego już Hiszpana.

Pierwsza Sevilla

Pierwszy strzał we wczorajszym spotkaniu oddał Renato. Była 3. minuta meczu, gdy jego uderzenie minęło bramkę Didy. Chwilę potem Milan odpowiedział. Kaka trafił w słupek.

Do 14. minuty kazano nam czekać na pierwszą bramkę meczu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę głową uderzył Renato i zdobył prowadzenie dla Sevilli. Strzelec gola stanął w miejscu wznosząc palce ku górze i dedykując gola Puercie. Okrążyli go inni zawodnicy zespołu Juande Ramosa, czyniąc to samo.

Ten sam piłkarz mógł dać Hiszpanom drugiego gola. W 25. minucie dopadł do podanej przez Kanoute piłki, lecz jego strzał zdołał wybić Alessandro Nesta.

Już w doliczonym czasie pierwszej połowy piłka znalazła się w siatce Andresa Palopa, lecz gola nie uznano. Strzelec Filippo Inzaghi był na spalonym. Gole dla Milanu miały dopiero paść.

Druga połowa mediolańczyków

Piłkarze AC Milan ruszyli do ataku po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę. Na efekt nie trzeba było długo czekać. Dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej części gry bramkę zdobył Inzaghi. Wcześniej świetnie dośrodkował mu Gennaro Gattuso. W 62. minucie jego brak na boisku (zderzył się z Keitą i rozciął łuk brwiowy) nie przeszkodził w zdobyciu drugiego gola dla włoskiego klubu. Jankulovski kapitalnie uderzył z pierwszej piłki w długi róg bramki i pokonał Andersa Palopa.

Piłkarze Sevilli atakowali, lecz nie zdołali strzelić wyrównującego gola i stracili jeszcze jednego. Ivica Dragutinović faulował Kakę we własnym polu karnym. Sędzia nie miał wątpliwości i podyktował "jedenastkę", której sfaulowany nie potrafił wykorzystać. Palop rzucił się w prawy róg bramki broniąc strzał Brazylijczyka, lecz ten skierował wybitą piłkę głową do bramki. 3:1 dla Milanu.

W 89. minucie Carlo Ancelotti zadecydował, że Clarence Seedorf opuści plac gdy, a zastąpi jego Cristian Brocchi. Holender schodząc z boiska zdjął koszulkę i wskazał na nazwisko Puerty, oddając hołd zmarłemu Hiszpanowi.

Kolejne trofeum Milanu

Drużyna z San Siro po raz czwarty sięgnęła po Superpuchar Europy, choć Sevilla godnie zaprezentowała się we wczorajszym meczu na Stade Louis II. Obydwie ekipy miały szanse na zdobycie bramek, lecz to AC Milan wykorzystał błędy rywala i cieszył się z wygranej. Juande Ramos próbował zwiększyć siłę ofensywną swojego zespołu, lecz bezskutecznie. Wprowadzeni Alexandr Kerzhakov i Luis Fabiano nie zdołali odmienić rezultatu spotkania.

AC Milan - Sevilla FC 3:1 (0:1)
55' Inzaghi, 62' Jankulovski, 87' Kaka - 14' Renato
Żółte karki: Gattuso - Poulsen, Duda
Sędzia: Konrad Plautz

Milan: Dida - Oddo, Kaladze, Nesta, Jankulovski - Ambrosini, Pirlo, Gattuso (73' Emerson) - Kaka, Seedorf (89' Brocchi) - Inzaghi (88' Gilardino)
Sevilla: Palop - Alves, Escude (82' Luis Fabiano), Marti (65' Kerzhakov), Dragutinović - Jesus Navas, Poulsen, Renato, Duda (74' Maresca) - Kanoute, Keita