Superpuchar Hiszpanii. Real - Barcelona. Pierwszy mecz na remis

W pierwszym meczu Superpucharu Hiszpanii Real Madryt zremisował przed własną publicznością z FC Barceloną 2:2.

Santiago Bernabeu / Fot. Daniel Schroeder, C.C. 2.5W pierwszym meczu Superpucharu Hiszpanii, który odbył się na Santiago Bernabeu, Real Madryt zremisował z FC Barceloną 2:2.

Mecz rozpoczął się od ataków gospodarzy. Real od pierwszych minut stosował wysoki pressing, który sprawiał Barcelonie wiele problemów. Goście nie radzili sobie z wyprowadzeniem akcji, które kończyły się zazwyczaj na połowie boiska. Królewscy grali za to prostymi środkami. Bez finezji i polotu, ale skutecznie. Najpierw bliski zdobycia gola był Benzema, którego strzał obronił Valdes. W 12. minucie meczu bramkarz Katalończyków był już jednak bezradny. Piłkę w okolicach pola karnego gości przytrzymał Benzema i idealnie dograł do wbiegającego Ozila. Niemiec w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie pomylił się i mieliśmy zasłużone 1:0.

W kolejnych minutach na boisku widzieliśmy szarpaną grę z obu stron. Barcelona starała się powrócić do swojego stylu, znanego z zeszłego sezonu. Real zaś dużo przeszkadzał i swojej szansy szukał w kontrach i długich podaniach.

Kibice na Santiago Bernabeu byli szczęśliwi do 36. minuty meczu, kiedy FC / Fot. EPA/CHEMA MOYA Barcelona oddała swój... pierwszy, ale od razu skuteczny strzał w spotkaniu. Bramkę zdobył Villa i ku zaskoczeniu wszystkich, na stadionie mieliśmy jednobramkowy remis.

Tuż przed końcem pierwszej części gry padł jeszcze jeden gol. Lionel Messi, który do tego momentu na boisku był praktycznie niewidoczny, zakręcił obrońcami Realu i pokonał Ikera Casillasa. Szok na Bernabeu i Barcelona prowadzi 1:2.