Superpuchar Hiszpanii. Rewanż dla Barcelony

W rewanżowym spotkaniu Superpucharu Hiszpanii, FC Barcelona pokonała przed własną publicznością Real Madryt 3:2 (2:1). Dzięki remisowi w pierwszym spotkaniu (2:2), zespół z Katalonii został tegorocznym zdobywcą Superpucharu Hiszpanii.

Camp Nou / Fot. 1997, C.C. 3.0W rewanżowym spotkaniu Superpucharu Hiszpanii, FC Barcelona pokonała przed własną publicznością Real Madryt 3:2 (2:1) i została tegorocznym zwycięzcą tego trofeum. W pierwszym meczu między tymi zespołami padł dwubramkowy remis.

Mecz różnił się od poprzedniego spotkania. Gospodarze prezentowali się o niebo lepiej niż w niedzielę. Więcej utrzymywali się przy piłce, dzięki czemu znów mogliśmy ujrzeć dawną Barcelonę. Widać było jeszcze braki w zgraniu zespołu, sporo niewymuszonych błędów, jednak mimo tego drużyna z Katalonii była lepszą ekipą na boisku.

Zobacz zdjęcia z meczu Barcelona - Real

Oba zespoły prezentowały otwarty futbol. Barcelona starała się kreować w swoim stylu grę, zaś Real szukał szybkich akcji, aby zaskoczyć rywala. Pierwsza bramka padła już w 15. minucie meczu. Po świetnym prostopadłym podaniu Messiego, sam na sam z Casillasem wyszedł Iniesta, który bez problemu pokonał kapitana Królewskich. Kiedy wszyscy na stadionie myśleli, że Blaugrana dopiero się rozkręca, to Real zdobył wyrównującego gola. Po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym do piłki dopadł Benzema i znów dograł ją w pole karne. Piłka po rykoszecie od obrońcy Barcy trafiła pod nogi Ronaldo, który sprytnym strzałem pokonał Valdesa. Jeszcze na sam koniec pierwszej połowy Messi po akcji z Pique po raz drugi pokonał Casillasa. Do przerwy gospodarze prowadzili 2:1.

Druga część gry rozpoczęła się spokojnie. Real starał się wyrównać, jednak nie był w stanie specjalnie zagrozić bramce gospodarzy. Barcelona utrzymywała się przy piłce, lecz nic z tego nie wynikało. Na boisku dominowała ostra gra, a zarówno jeden, jak i drugi zespół, nie szczędził nóg rywala. Na większe emocje kibice musieli czekać do 82. minuty, kiedy wyrównującą bramkę, znów po zamieszaniu w polu karnym zdobył Karim Benzema. Nie był to koniec goli tego wieczoru. Zaledwie sześć minut później trzecie trafienie dla swojego zespołu zaliczył Lionel Messi i ustanowił wynik spotkania. Jeszcze w doliczonym czasie gry presji nie wytrzymali zawodnicy obu drużyn i po ostrym faulu Marcelo nastąpiła boiskowa szamotanina, a sędzia nie wiedział komu rozdawać czerwone kartoniki. FC Barcelona pokonała Real Madryt 3:2.

Barcelona pokonała Królewskich 3:2 i dzięki wygranej zapewniła sobie zwycięstwo w tegorocznym Superpucharze Hiszpanii. Śmiało można powiedzieć, że różnice w obu zespołach robił Lionel Mesii. Argentyńczyk brał udział we wszystkich trzech bramkach swojego zespołu i to on był głównym motorem napędowym ekipy z Katalonii. Szkoda, że na koniec spotkania kibice zmuszeni byli oglądać zachowania niezbyt w duchu Fair Play, jednak miejmy nadzieję, że więcej się to nie powtórzy.

FC Barcelona - Real Madryt 3:2 (2:1)
Bramki: Iniesta (15), Messi (45) i (88) - Ronaldo (20), Benzema (82)
pierwszy mecz 2:2, wygrana FC Barcelona

FC Barcelona: Valdés; Dani Alves, Piqué, Mascherano, Abidal; Sergio Busquets, Xavi, Iniesta; Messi, Villa (Cesc), Pedro

Real Madryt: Casillas; Sergio Ramos, Pepe, Carvalho, Coentrão; Xabi Alonso, Khedira (Marcelo); Di María (Higuain), Özil (Kaka), Cristiano Ronaldo; Benzema

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!