Facebook Google+ Twitter

Surfując z piorunami (video)

Sean MacCormac może nazywać siebie najprawdziwszym jeźdźcem burzy. Surfowanie na desce pośród rozpalających niebiosa piorunów zapiera dech w piersiach. Wszystko na wysokości ponad trzech kilometrów!

Sean MacCormac (Red Bull Air Force); screenshot YT by Pawel Jankowski / Fot. screenshot by Pawel JankowskiJeden z członków Red Bull Air Force zaprezentował podniebny surfing w stylu, który może zelektryzować każdego obserwatora. Sean MacCormac pomknął na desce równo z krawędzią chmury burzowej, pioruny biły raz po raz obok niego, a wszystko nad środkową Florydą, w okolicach Clewiston. Śmiałek skoczył z samolotu lecącego na wysokości około 3200 metrów, osiągał prędkość dochodzącą do 210 km/h.

Jakieś 25 lat wcześniej, MacCormac miał już okazję odbyć podobny lot w czasie burzy. Był to jeden z jego najważniejszych wyczynów. Do tej pory...

Organizując skok w burzę, nieprzypadkowo wybrano Florydę na miejsce tego przedsięwzięcia; powód był dwojaki. Po pierwsze, MacCormac uważa geografię terenów pełnych wody za wyjątkowo piękną z lotu ptaka. Po drugie, środkowa Floryda pozwala doświadczyć zbieżności frontów burzowych z trzech kierunków - od Oceanu Atlantyckiego, Zatoki Meksykańskiej i Florida Keys.

Ekipa Red Bulla korzystała z jednosilnikowej Cessny Caravan. MacCormacowi towarzyszył kolega Jon DeVore.

Jak mówi sam skysurfer: Kiedy trzęsie samolotem, grzmi i pioruny rozświetlają niebo, twój instynkt przetrwania podpowiada: nie skacz. Cóż więcej można dodać...

Sean MacCormac może pochwalić się doprawdy imponującą listą doświadczeń w dziedzinie skydivingu i nie tylko. Współpracował przy szkoleniach z FBI i CIA, brał udział w "X Games", bywał kaskaderem na planie wielu produkcji filmowych, m. in. "Iron Man 3". Na swoim koncie zapisał ponad 20 tysięcy udanych skoków.


źródło: livescience

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.