Facebook Google+ Twitter

Surowe kary dla kiboli. Rząd przyjął projekt specustawy stadionowej

Projekt specustawy, która ma zapewnić bezpieczeństwo podczas Euro 2012 został, dzisiaj przyjęty przez rząd. Nowe przepisy wprowadzają m.in. obowiązek monitoringu na stadionach, elektroniczny dozór osób z zakazem stadionowym, a także zaostrzają kary wobec kiboli.

Donald Tusk / Fot. PAP/Radek PietruszkaPremier Donald Tusk przedstawił na środowej konferencji szereg zmian, które wprowadzi najnowsza rządowa specustawa. Pozwala ona na natychmiastowe sądzenie chuliganów zaraz po zatrzymaniu (za pomocą telemostu) oraz karanie za posiadanie niebezpiecznych ostrych narzędzi - jeśli istnieje podejrzenie ich użycia.

Czytaj również: MSWiA skierowało projekt specustawy dot. bezpieczeństwa Euro 2012

Premier poinformował również, że policjanci będą bezwzględnie karać za najmniejsze przewinienia dokonywane podczas meczów. Kibice dostaną wysokie mandaty za wejście na inny sektor trybun, wnoszenie alkoholu czy niestosowanie się do poleceń służb porządkowych. Surowe kary przewidziano również dla osób, które wtargnęły na płytę boiska.

Zmiany zaprezentowane dziś przez Donalda Tuska dotyczą jednak nie tylko kibiców. Restrykcje dotkną również zarządców stadionów, odtąd zobowiązanych do wprowadzenia systemów monitoringu. Obiekty, które nie dostosują się do zarządzenia, nie zostaną dopuszczone do rozgrywek. Zmiany wprowadzają również możliwość przerywania oraz odwoływania imprez masowych przez wojewodów, jeśli istnieje prawdopodobieństwo zagrożenia bezpieczeństwa.

Zobacz także: Schetyna: przepisy o bezpieczeństwie na stadionach powstaną w szybkim tempie

Tusk zapowiedział także możliwość sprzedaży piwa na stadionach. Jak wyjaśnił, sytuacja obecna na obiektach zagranicznych, na których alkohol dostępny jest jedynie w strefach VIP, jest "pełna hipokryzji" oraz "nie do zaakceptowania".

Podjęta przez rząd inicjatywa wprowadza modyfikacje w 11 ustawach. Spośród tych zmian jedne obowiązywać będą tylko w czasie trwania turnieju Euro 2012, inne pozostaną w przepisach na stałe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Oświecony
 • Oświecony
 • 02.06.2011 08:04

A ja proponuje na stadionach ustawić stoły zamiast siedzisk. Serwować golonkę i setę jak u VIP-ów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ela
 • ela
 • 01.06.2011 20:49

Panie Krzysztofie , on broni "swoich". Wyczytałam w necie ,że [ na wzór obrońców krzyża i solidarnych 2010] SSakiewicz w całej Polsce organizuje grupy kibiców , którzy zostają zaopatrzeni w transparenty antyrządowe i krzyczą antyrządowe hasła. Prowokują ,nagrywają i puszczają w obieg medialny mediów Rydzyka .,Potem pozostałe media to podłapują i można zameldować " zadanie wykonane panie prezesie" .Wszystko polityka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Elu pan prezes z PiS w broni zachowania chuliganow stadjonowych motywujac tym ze sa patryjotami miedzy innymi wystepuja przeciw rzadowi P.Tuska p prezes dla zaistnienia chwyta sie najbardziej niegodnych czlowieka zachowan prosze o troche spostrzegawosci dot.zachowan p prezesa KL

Komentarz został ukrytyrozwiń
ela
 • ela
 • 01.06.2011 17:15

@ edi ! halo , halo mamy rok 2011 - 21 wieku zmów różaniec zate siły syjonistyczne i za siebie ,bo dawno takich bredni nie czytałam. Patriotyczni - chuligani = PiS

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krzysztof Grabski
 • Krzysztof Grabski
 • 01.06.2011 17:06

Temat zastępczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To może zlikwidować bazę wypoczynkową dla więźniów w Radomiu i postawić w kraju kilka "kampów", by wyrok oznaczał wyrok. Rzecz typowo medialna: zbliża się Euro - i należy coś zrobić - wiec coś się robi. Żadnej zmiany systemowej - jak zwykle :(
A praw przybywa, kodeks coraz grubszy - papieru więcej potrzeba i tych którzy go wypełniają, ale policji "ni ma" ;(

Komentarz został ukrytyrozwiń
edi
 • edi
 • 01.06.2011 07:50

Skandal!Rząd chce zamknąć usta wielkiemu oddolnemu ruchowi społecznemu,który w jedyny dostępny sposób wyraża swoje niezadowolenie z obecnej sytuacji polityczno-gospodarczo-społecznej!Skandal!To bezczelny atak na opozycję i osobę samego prezesa,który wziął pod swoje opiekuńcze,ojcowskie skrzydła pokrzywdzonych przez los,zaszczutych nienawiścią popleczników PO -chłopców,zwanych przez reakcję:chuliganami.Przypomnijmy,że dzięki nim Polska patriotyzmem stoi!To oni, dzieki swojej niezłomnej postawie przywrócili godność naszej ojczyźnie.To oni wychowują i uświadamiają kolejne pokolenia Polaków!To oni dzieki swojej czujnej postawie chronia nasz naród przed zalewem obcego,niejednokrotnie syjonistycznego elementu!Dlatego planom PO mówimy trzy razy stanowcze-NIE!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Inne tematy wypadki samochodowe,śmieci,,,"-wysokie kary!Tylko kara finansowa boli;)

Ps"Wydumany temat! -to znaczy ,że nie ma Pan pojęcia na temat stadionów;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc
 • Gerard Stenc
 • 01.06.2011 00:06

Wydumany temat! Inne tematy wypadki samochodowe,śmieci,psy,alkoholizm,choroby,bezrobocie itp.........

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Dlatego tez podjete dzialania rzadu mnie nie satysfakcjonuja obwiniam ten i porzednie rzady ze nic nie robiac o sprowokowanie stadionowej chuliganerji KL "- dokładnie;) Aby tylko te kary wprowadzone przez rząd nie były za niskie(wysokie mandaty-pojęcie względne).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.