Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2354 miejsce

Surowsze kary dla kierowców. Punkty karne za... samochodowy kulig

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych kończy prace nad nowym taryfikatorem mandatów. Pięć punktów karnych będzie można zarobić za pisanie smsów podczas jazdy, parkowanie na kopercie oraz za... samochodowy kulig.

 / Fot. Cezary p/GNU 1.2Zrewolucjonizowany taryfikator zacznie obowiązywać najprawdopodobniej w lutym 2012 r. Za niektóre wykroczenia, kierowcy otrzymają więcej punktów niż obecnie. Przykładowo, za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na oznakowanym przejściu, będzie groziło 10 pkt (obecnie 8 pkt). Kierowca, który nie ustąpi pieszemu pierwszeństwa podczas cofania, zarobi 6 pkt (obecnie 5 pkt). Odnośnie punktów karnych dotyczących wykroczeń popełnianych w stosunku do pieszych, nowością będzie kara za rozdzielenie kolumny pieszych. W nowym taryfikatorze, za takie zachowanie grozi 5 punktów.

Niezatrzymanie samochodu przed znakiem "stop", będzie wiązało się z dwoma punktami karnymi. Ministerstwo przewiduje wprowadzenie sankcji za parkowanie auta na miejscu dla niepełnosprawnych, podaje serwis e-prawnik.pl. Za tego typu wykroczenie, kierowcy ma grozić pięć punktów karnych. Kierowcy, którzy dodają gazu, kiedy są wyprzedzani, będą mogli dopisać do swojego konta punktowego trzy "oczka".

Kierowcy będą karani także za urządzenie kuligu, zasłanianie tablic rejestracyjnych oraz wjazd na przejazd kolejowy, gdy nie ma za nim miejsca do kontynuowania jazdy.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Nareszcie skończy się zastawianie miejsc niepełnosprawnym i holowanie dzieci za samochodem. Skoro na inteligencję i kulturę niektórych prowadzących nie można liczyć, to trzeba u nich pewne zachowania wymusić.
A jak ktoś chce narzekać, to niech sobie poczyta o przepisach w Czechach. Tam prowadzenie auta po alkoholu traktowane jest jako przestępstwo. Osoba złapana w takiej sytuacji ląduje w areszcie na 48 godzin, a jego samochód odholowywany jest na parking policyjny. Kara za prowadzenie po pijanemu to równowartość 5000 zł.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Oświecony
  • Oświecony
  • 09.12.2011 22:24

Wreszcie będzie można normalnie jeździć.
Może to otrzeźwi i uspokoi takich kierowców jak Heniek.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Heniek
  • Heniek
  • 09.12.2011 20:59

Niedługo NIC nie będzie można. Zakaz za zakazem, zakazem pogania, na wszystkie pseudo-wykroczenia znajdzie się jakiś haczyk, za który trzeba będzie "beknąć" i zaliczyć jakiś punkt. Kretyństwo do kwadratu. Nie takiej Polski chciałem. Obyście zdechli.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.