Facebook Google+ Twitter

Surowy wyrok dla rusznikarza gangów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-30 11:55

Angielski sąd wymierzył karę dożywocia domorosłemu rusznikarzowi, który zbroił londyńskich gangsterów. Policja poszukuje kilkudziesięciu sztuk pistoletów maszynowych jego produkcji.

34-letni Grant Wilkinson przerabiał repliki pistoletów maszynowych na sprawną broń. W brytyjskim podziemiu przestępczym krąży obecnie do 40-tu takich pistoletów maszynowych. Policja oferuje po 10 tysięcy funtów nagrody za wskazanie tej broni.

W ciągu minionych 4 lat automatów Mac-10 wyrobu Wilkinsona użyto w 52 z 58-miu przypadków wymiany ognia między londyńskimi gangami. Od kul z tej broni zginęło 9 osób. Wprawdzie Wilkinson produkował swoje pistolety maszynowe w ogrodowej szopie na narzędzia, ale sędzia podkreślił, iż była to doskonale zorganizowana działalność o charakterze komercyjnym.

Na początku sierpnia sąd w Manchesterze wydał wysokie wyroki więzienia dla 7-osobowej szajki przemytników, rusznikarzy i handlarzy bronią, którzy sprowadzali z Litwy pistolety gazowe i przerabiali je na broń na ostrą amunicję.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.