Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5938 miejsce

Surowy zakaz lotów dronem w Warszawie z powodu szczytu NATO!

Miłośnicy lotów, fotografowie ślubni i inni droniarze nie będą zadowoleni. Z uwagi na szczyt NATO w Warszawie, Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych w dniach od 7 do 10 lipca wprowadziło całkowity zakaz lotów dronami.

Drony stają się coraz bardziej popularne, ale trzeba uważać by nie łamać przepisów. / Fot. PixabayZ uwagi na to, że zakaz latu dronem obejmuje aż 100-kilometrowy obszar powietrzny wokół Stadionu Narodowego, oznacza to, że nawet mieszkańcy Radomia nie będą mogli korzystać ze swoich dronów podczas odbywania się szczytu.

Surowe kary za latanie dronem

Z wypowiedzi telewizyjnych wynika, że władze będą bardzo surowo odnosić się do nieprzestrzegania zaleceń. Nieautoryzowany statek bezzałogowy, nawet jeśli jest zwykłą zabawką, może zostać potraktowany jako wrogi obiekt i natychmiast zestrzelony przez siły zbrojne.

Jak przypomina również portal Wirtualna Polska, obecnie kara za łamanie przepisów dotyczących lotu dronem może wynieść nawet 5 lat.

Sprawdź, gdzie można latać

Powyżej opisany zakaz lotów dronami obowiązuje do zakończenia szczytu NATO, tj. 10.07.2016. Jednakże i wówczas warto pamiętać o ograniczeniach, które nakładają przepisy. Polska Agencja Żeglugi Powietrznej przygotowała specjalną stron ę http://ai.pansa.pl/dron/, na której zaznaczono dozwolone i zakazane strefy lotu bezzałogowcami.

Szybki rozwój rynku dronów

Ostatni rok to oszałamiający rozwój i popularyzacja wykorzystywania dronów. Już w 2015 r. wartość rynku dronów wyceniano na ok. 165 mln. złotych (źródło: http://www.biznes.newseria.pl/news/rynek_dronow_wart_jest,p670168657), a kwota ta ma się podwoić w bieżącym roku. Drony, które kiedyś stanowiły obiekt zainteresowania jedynie wojska i agencji kosmicznych, obecnie stały się świetnym narzędziem dla fotografów, filmowców, miłośników podróżowania, a nawet firm transportowych. Wystarczy wspomnieć plany firmy Amazon, który zdecydował, że to właśnie drony będą roznosić paczki klientom, z czasem całkowicie wypierając tradycyjnych kurierów.

(Materiał powstał we współpracy z filmowcami studia Grupa 5D http://grupa5d.pl/filmowanie-dronem)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.