Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27424 miejsce

Suski z PiS o czarnoskórym pośle Godsonie: "Murzynek" [Wideo]

 • Autor usunął profil

 • Data dodania: 2012-01-27 03:10

Podczas posiedzenia sejmowej komisji innowacyjności włączony mikrofon TVN24 zarejestrował wypowiedź posła PiS pod adresem czarnoskórego posła PO, Johna Godsona. Marek Suski żartował, nazywając go "murzynkiem". "Murzynek Bambo jest w polskiej literaturze miłym wierszykiem. Nie jest mi wstyd" - tłumaczył później dziennikarzom.

Sonda

Czy Suski obraził Godsona?

John Godson / Fot. Asystentgodsona/własność publicznaSuski, wiceprzewodniczący Komisji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii, kierował swoje żarty do partyjnej koleżanki posła Godsona, Alicji Olechowskiej. Obydwojgu wydawało się, że ich mikrofony są wyłączone.

ZOBACZ: Suski "żartuje" o Godsonie [Wideo]


Suski: No, i wasz murzynek głosuje razem z wami, mimo że miał...
Olechowska: Nie chce iść do Ciebie...
Suski: No, nie chce iść
Olechowska: Podobno z innowacji ma wylecieć
Suski: No nie chce, no. Czyli mimo wypowiedzi... (poseł wyłącza mikrofon)

Poseł PiS pytany przez dziennikarzy o "żarty" pod adresem czarnoskórego parlamentarzysty powiedział, że "z tego, co mówiła posłanka PO, on się sam tak określa". Czy jest mu wstyd, że tak nazwał kolegę z ławy poselskiej? Suski odpowiada zdecydowanie: "Nie".

"Murzynek Bambo jest w polskiej literaturze miłym wierszykiem. To była wypowiedź między posłami. Nie widzę podstaw, żeby mówić, że to była publiczna wypowiedź" - mówił w TVN24 zirytowany "podsłuchiwaniem" poseł. Z kolei Godson skomentował krótki: "To jest sprawa poziomu inteligencji międzykulturowej".

Poseł PO w wywiadach twierdzi, że nie spotkał się w Polsce z oznakami rasizmu. "Zawsze mówiłem i nadal podkreślam, że moim zdaniem w Polsce nie ma rasizmu. Jest natomiast coś, co nazywam niskimi kompetencjami międzykulturowymi. I to można zmienić właśnie poprzez zwiększony kontakt między rożnymi kulturami i grupami społecznymi. Żadna ustawa nie zmieni mentalności ludzi" - mówił dla Biuletynu Migracyjnego.

Czytaj więcej --->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (47):

Sortuj komentarze:

GeVGUqCCTwJtkMO
 • GeVGUqCCTwJtkMO
 • 04.05.2012 06:16

Ja mam na kogo głosować Bogusław Mąsior /małopolska/,szkoda że danych nie można rozezsrzyć,(anonim na pewno nie zachęca .).Dobrze że pojawiła się taka spontaniczna inicjatywa pod sytuację ,jako „ciało niezależne”, bez podtekstf3w ekonomicznych,bez obciążeń podatnika, jako swobodny głos wyważonych Polakf3w ,tak odbieram w/g osoby pana Krzysztofa Rybińskiego ( -;jeśli następny obciążający , to cofam wszystko!..)

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 22.02.2012 21:17

Tak się bawią internauci. http://kwejk.pl/obrazek/961311

Komentarz został ukrytyrozwiń
ptaszynski
 • ptaszynski
 • 31.01.2012 21:34

murzynek jak pisze tuwim mały dzieciak i bardzo słusznie i tylko dla dzieci , gdy w prasie niemieckiej czy angielskiej jest okreslenie to ten polaczek ..zrobił to czy owo to w PIS wrze wrecz sie gotuje , o suskim jakby prasa napisała ten polaczek głosuje ... itd ładnie to brzmi?

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 31.01.2012 18:27

gdzieś ktoś napisał {przyznam sie jakaś dziennikarzyna}...ze to takie niewinne wszak tuwim pisał o murzynku to ja pisze to jakieś POMIESZANIE w kontekście suskiego to BYLA złośliwa ironia z silnym akcentem lekceważenia...co te murzynki z afryki mają tu w europie czy polsce do gadania taki był wydżwięk no tak mógł powiedzieć tylko ktoś z nacjonalistycznego PIS

Komentarz został ukrytyrozwiń

O panu Godsonie wspomniałam w swoim tekście :My megahitowi" , gdzie ostatni akapit brzmi tak:
"Pytanie zawieszam w przestrzeni międzygalaktycznej, odpowiedzi
nie oczekuję, bo i tak wiem, że religijnie jesteśmy w każdym calu i pod każdym względem mega-hitowi jak mega-rzęsy po mega-tuszu; czego mega-przykładem jest jeden z naturalizowanych, Polaków, mający w pamięci swój pierwszy w mega-katolickim kraju łomot, jaki na powitanie, przed Wigilią, w nowej ojczyźnie dostał."
W prezentacji sylwetki posła Godsona czytamy miedzy innymi:

"Oprócz kariery naukowej był również duchownym Kościoła Bożego w Chrystusie i prowadził Misję Pielgrzym w Łodzi. Choć kilka lat temu zawiesił działalność religijną, nadal - jak sam podkreśla na swojej stronie- intesywnie rozwija się duchowo i pogłębia wiedzę na temat medytacji chrześcijańskich."http://www.mowimyjak.pl/fakty/kto-jest-kim/john-abraham-godson-pose-po-kim-jest-pose-po-z-odzi-zobacz-sylwetke-posa,49_34347.html

W przeciwieństwie do naszych posłów, którzy w sposób nachalny demonstruja swoja wiarę i nędże kulturalna przy każdej okazji - sposób bycia posła Godsona jest nieosiągalnym dla nich wzorcem kultury, a wiara - pozostaje Jego prywatna sprawą, którą nie epatuje otoczenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Godson jest człowiekiem z klasą, skoro zaprzecza istnieniu w Polsce rasizmu - mimo wypowiedzi osób pokroju anonima, który się tu produkował o 12:08. A Suski i Olechowska kulturą się nie popisali - nie wypada w parlamencie za plecami obgadywać kolegę-posła. Zdrobniałe "Murzynek", użyte w tym kontekście, nie jest przecież formą pieszczotliwą, tylko wyrazem lekceważenia. Trudno nazwać to aferą, ale jest to niemiły zgrzyt, zwłaszcza że trafiło na osobę godną szacunku.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Białasek
 • Białasek
 • 27.01.2012 21:30

@Patryk Pawlun
W sejmie..., obraziło by. To nie jest miejsce na żarty. Chyba, że mamy je traktować jak cyrk.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 27.01.2012 21:00

Z Komisji Innowacji, niech pan zajrzy do linka w artykule.

Komentarz został ukrytyrozwiń

John Godson sporo czasu spędził w niewielkim mieście w którym mieszkam, wspomagał fundacje charytatywne, dawał paczki biednym dzieciom. To naprawdę wspaniały człowiek i jestem pełen szacunku dla niego i jego działalności. lecz uważam że murzynek to żadne obrażenie, obraziło by was gdyby ktoś nazwał was białasek? Bez przesady.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Strzał w PiS celny
 • Strzał w PiS celny
 • 27.01.2012 19:04

"Murzynek Suski tu w Polsce mieszka, słabe ma żarty ten nasz koleżka" - taki podpis znalazł się pod zdjęciem Marka Suskiego, którego twarz pokolorowano. Fotografię, podpisaną jako pochodzącą z "Gazety Radomskiej" zamieścił na swoim profilu na Facebooku John Godson.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.