Facebook Google+ Twitter

Susza na Dolnym Śląsku - za wejście do lasu zapłacisz 500 zł

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-06-14 17:14

Panująca na Dolnym Śląsku susza sprawiła, że Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych we Wrocławiu wprowadziła czasowy zakaz wstępu do lasu. Obowiązuje od dnia [b]13 czerwca[/b] 2008 do odwołania.

Zakaz obowiązuje w obszarach zaznaczonych na czerwono. / Fot. Tomasz PoznańskiZa złamanie zakazu można zostać ukaranym mandatem karnym w wysokości 500 zł. Jeśli więc wybieramy się na grzybki lepiej uważajmy, bo mogą nas one słono kosztować. Oto lista nadleśnictw, które wprowadziły zakaz: Bolesławiec, Ruszów, Oleśnica, Pieńsk, Milicz, Węgliniec, Świętoszów.

W okresie zagrożenia pożarowego należy w lesie zachować szczególną ostrożność. Wystarczy bowiem iskra czy niedopałek papierosa aby spłonęło kilkanaście hektarów. Szczególnie łatwo o pożar wczesną wiosną gdy na dnie lasu zalega łatwopalny chrust, opadłe liście i wysuszona roślinność. Każdego roku w Polsce wybucha ponad 3,5 tysiąca pożarów. Przyczyną większości z nich są umyślne podpalenia oraz wiosenne wypalanie trawy.

Stopień zagrożenia określają służby leśne na podstawie pomiarów wilgotności ściółki. Znaczenie ma również współczynnik opadowy i wilgotność powietrza. Gdy wilgotność ściółki przez pięć dni nie przekracza 10 proc. wprowadza się zakaz wstępu do lasu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.