Facebook Google+ Twitter

Susza! Wysychają stawy, znikają rzeczki

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2006-07-22 22:15

Poziom wody w łódzkich kąpieliskach na Stawach Jana i Stawach Stefańskiego obniżył się o kilkadziesiąt centymetrów. W błotnistej brei nie chcą pływać nawet kaczki.

Fot: Ekspress Ilustrowany – Wyschły zupełnie Ner i Olechówka, rzeczki zasilające Stawy Stefańskiego i Stawy Jana. Woda nie wpływa ani nie wypływa ze stawów, za to intensywnie paruje – mówi Ryszard Kaliński, kierownik obu ośrodków rekreacyjnych. – Jej poziom obniżył się o kilkadziesiąt centymetrów.

Sytuacja taka powoduje kumulowanie się na wodzie wszelkich zanieczyszczeń. Na Stawach Stefańskiego, przy miejscu odpływu oraz przy przystani powierzchnia wody pokryta jest grubym kożuchem glonów, a także... butelek i Fot: Ekspress Ilustrowanyśmieci. Przy tak wysokiej temperaturze wszystko zaczyna cuchnąć. Doszło do tego, że kaczki siedzą na brzegu i nie chcą wchodzić do wody! Pływanie po takiej brei łódką czy kajakiem też nie należy do przyjemności.
Fot: Ekspress Ilustrowany
– To wiatr nawiał wszystkie brudy w jedno miejsce - tłumaczy kierownik ośrodka. – Z powodu braku przelewu woda się sama nie oczyszcza. Będziemy się starać wraz z WOPR-em usuwać te zanieczyszczenia.

Na Stawach Jana i w Arturówku widać drastyczny spadek poziomu wody. Plaże znacznie się powiększyły, wody jest coraz mniej. Sprzyja to rozwojowi sinic i glonów.
– Żeby sytuacja się poprawiła, przez kilka dni musiałby padać obfity deszcz – twierdzi Ryszard Kaliński.
(aa)
Z lekka polityczna prognoza na najbliższe dni

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.