Facebook Google+ Twitter

Suwałki: Bankowa oszustka ukradła ponad milion złotych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-22 12:51

Ponad milion złotych - tyle stracił suwalski oddział jednego z banków wskutek oszustw swojej byłej pracownicy Doroty S. Prokuratura zakończyła kilkuletnie śledztwo w tej sprawie. W najbliższych dniach prześle do sądu akt oskarżenia. Dorocie S. grozi do 10 lat więzienia.

Dorota S. była w banku doradcą bogatych klientów. Kilka lat temu, gdy bank rozpoczął wewnętrzną kontrolę, zgłosiła się do prokuratury. Jak ustalono, wolała sama przyznać się do oszustw. Mówiła jednak o kilku przypadkach okradania klientów. Prokuratura postawiła Dorocie S. 138 zarzutów, a bank stracił wskutek jej operacji ponad milion złotych.

Kobieta przelewała pieniądze z kont klientów na swoje własne bądź członków rodziny. Wybierała zamożne osoby, które nie zauważali ubytku pieniędzy na koncie. Dorota S. podrabiała również podpisy klientów i zlecenia wypłaty z polis ubezpieczeniowych.

To druga w Suwałkach tak głośna sprawa związana z okradaniem klientów przez pracownice banku. Wcześniej, dwa razy, na sądowej ławie oskarżonych zasiadała Joanna B. W jej przypadku mówi się o zawłaszczeniu 140 tysięcy złotych z kont klientów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.