Facebook Google+ Twitter

Suwałki Blues Festival 2012. Relacja dzień po dniu

Już po raz piąty do Suwałk zjechali się najzagorzalsi miłośnicy bluesa, by w dniach 12-14 lipca posłuchać muzyki, którą kochają. Suwalska impreza z roku na rok cieszy się większą popularnością i uznaniem. Tym razem również gości było wielu.

Podczas pierwszego koncertu w patio suwalskiego ratusza. / Fot. fot. Krzysztof MasłowskiSuwałki blues festiwal. Edycja piąta. Dzień pierwszy.
Dziś dobra bluesowa muza ze świętującą trzydziestolecie „Nocną Zmianą Bluesa”. Zabawne solówki gitarzystów z zawiązanymi oczyma i popisy lidera na harmonijce ustnej. Oczywiście nie obyło się bez nieśmiertelnego kawałka "Chory na blues'a". Zapamiętałem również niezłą interpretację standardu "Georgia" w wykonaniu amerykańskiej wokalistki Melbry Rai. Warto również wspomnieć o naprawdę przyzwoitym występie duńskiego zespołu „The Blair Witch Project”. Wszystko usłyszeliśmy w patio suwalskiego ratusza. Zaraz potem w restauracji „Rozmarino” zagrali chłopcy z „Mr Pollack”. „The Road Dogs” nie słuchałem więc nie mogę nic napisać o ich prawdopodobnie świetnym występie... A swoją drogą zdecydowanie łatwiej obserwować festiwal i fotografować, kiedy się ma oficjalną akredytację.Podczas klubowego koncertu zespołu INNES SIBUN BAND / Fot. fot. Krzysztof Masłowski

Suwałki blues festiwal. Edycja piąta. Dzień drugi.
Późnym rankiem w piątek wybrałem się na bluesowe śniadanie do "Rozmarino". Nie chodziło oczywiście o naleśnika z serem a o muzyczną ucztę raczej. „Ines Sibun Band” był już w Suwałkach w zeszłym roku i tak mnie zachwycił, że przy każdej okazji wybieram się na ich koncerty. Ulubiony gitarzysta Roberta Planta w towarzystwie świetnego basisty, nienarzucających się klawiszy i perkusji po raz kolejny dali popis na niewielkiej scenie letniego ogrodu. Innes jak zwykle dawał z siebie wszystko. Nic więc dziwnego, że fascynujące solówki wprawiały w zachwyt licznie zgromadzoną publiczność. Zarówno nasto- jak i sześćdziesięciolatkowie bawili się doskonale już od samego początku. Bo właśnie początek był największą a zarazem miłą niespodzianką. „Innes Sibun Band” zagrali bowiem anglojęzyczną wersję znanego wszystkim utworu "Kiedy byłem małym chłopcem" Tadeusza Nalepy.
Tam trzeba było po prostu być!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Dziękuję mojej "dobrej znajomej" za przedstawienie kulis sytuacji dotyczącej pozwolenia na fotografowanie. Cóż, takie chyba prawo gwiazd...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dobra znajoma
  • Dobra znajoma
  • 04.08.2012 13:39

Świetna relacja. Chciałabym tylko wytłumaczyć nadgorliwość ochrony. Faktycznie dostali przykaz z góry i "przyzwolenie" na " wyłapywanie wszystkich miłośników foto. Niestety ale Glen nie jest osobą układną. Już przed samym koncertem nie było jasne czy zagra z uwagi na swoje własne fanaberie. Zawsze jest to przykre i rozumiem tutaj Twoją irytację, ale proszę mi uwierzyć, organizatorzy robili wszystko co w ich mocy, żeby załagodzić t ę sytuację. Po pierwszych trzech numerach usłyszeliśmy od jednej z osób techniki G.H - "Glen powiedział,że jeszcze jeden flesz i zejdzie ze sceny.Zróbcie coś z tym!" I musieliśmy zareagować...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobra relacja. Jeżeli chodzi o akredytację, to nie było problemu. Ja pisałem w tej sprawie e-mail tydzień przed imprezą i spokojnie w czwartek (początek festiwalu) dostałem. Atrakcji masa, czasu mniej, nie udało się wszystkiego zobaczyć i sfotografować. Co do ochrony - fakt, ścigała ;] Lecz ogólnie ludzie w porządku, po prostu taki mają nakaz z góry i nie ma zmiłuj! Za artykuł <5>. Zapraszam do siebie! Mam fotorelacje z koncertów głównych i towarzyszących, oraz zlotu Mazd MX-5 (piątek) i motocyklowego, Białych Niedźwiedzi (sobota). Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń
zośka k
  • zośka k
  • 16.07.2012 11:36

Jeśli ktoś nie był w Warce na jam session w sobotnią noc, choć precyzyjnie mówiąc w niedzielny wczesny poranek:) nie był na Suwałki Blues Festiwal 2012! Kto był wie o co chodzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
karol iwaszko
  • karol iwaszko
  • 15.07.2012 22:20

mój filmik z suwałki blues festival 2012

http://www.youtube.com/watch?v=MUVrjvl_ufw&feature=plcp

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.