Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14154 miejsce

SUWAŁKI BLUES FESTIVAL 2016 - konferencja prasowa

Dziś w Suwalskim Ośrodku Kultury miała miejsce pierwsza konferencja prasowa poświęcona organizacji dziewiątej już edycji Suwałki Blues Festival.

 / Fot. Suwałki Blues FestivalW obecności kilkunastu przedstawicieli głównie lokalnych mediów konferencję prowadziła dyrektor SOK, Bożena Kamińska. Wzięli w niej również udział: przedstawiciel głównego organizatora, prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz, dziennikarz muzyczny związany od początku z suwalską imprezą Jan Chojnacki oraz dyrektor biura SBF Bogdan Topolski. / Fot. Krzysztof Masłowski
Rozpoczynając konferencję Bożena Kamińska przypomniała, że suwalski festiwal staje się największym i najdłuższym plenerowym wydarzeniem bluesowym w kraju. Poinformowała zebranych o liczbie wykonawców oraz o tym, że koncerty grane będą tradycyjnie na dwóch profesjonalnych scenach oraz w siedmiu klubach i w centrum miasta. Ponadto artyści wystąpią w imprezach akustycznych oraz wezmą udział w nocnych koncertach połączonych z jam sessions.
 / Fot. Krzysztof MasłowskiO gwiazdach tegorocznego festiwalu oraz transmitowanym przez radiową Trójkę koncercie otwarcia opowiadał Jan Chojnacki. "A Whiter Shade of Blues Live" to tytuł koncertu, który otworzy suwalskie święto bluesa. Wystąpią w nim: Waglewski Fish Emade, Paul Jones & Dave Kelly, Kraków Street Band, Suwalska Orkiestra Kameralna oraz Suwałki Gospel Choir. Jedną z największych gwiazd tegorocznej imprezy będzie zapewne Warren Haynes the Ashes & Dust Band ze Stanów Zjednoczonych. Główną postacią w zespole jest amerykański gitarzysta i wokalista Warren Haynes związany przez ponad dwadzieścia lat z The Allman Brothers Band, następnie z własną grupą Gov't Mule. Zasilał też grupę The Dead utworzoną przez członków zespołu Grateful Dead oraz występował z Dave Matthews Band. W 1993 r. wydał pierwszy autorski album „Tales of Ordinary Madness" prezentując talent do pisania łatwo wpadających w ucho piosenek a już w 1995 r. razem z The Allman Brothers Band otrzymał nagrodę Grammy w kategorii Best Rock Instrumental Performance. W Suwałkach zaprezentuje najprawdopodobniej głównie utwory z „Ashes and Dust", trzeciego i zarazem najciekawszego studyjnego albumu firmowanego własnym nazwiskiem. Wśród innych gwiazd Suwałki Blues Festival 2016 znaleźli się: The Delta Saints (USA), Aynsley Lister, Wille and the Bandits oraz Ron Sayer Junior and Charlotte Joyce z Wielkiej Brytanii. Jak dodał Chojnacki lista wykonawców nie jest pełna i dopiero 21 kwietnia będziemy znali nazwiska wszystkich muzyków.
 / Fot. Krzysztof MasłowskiPrezydent Suwałk Czesław Renkiewicz poinformował o kilku zmianach w formule festiwalu, które wprowadzono w tym roku. Najważniejsza dla miłośników bluesa będzie z pewnością ta, która wydłuża festiwal do czterech dni. Kolejna z nich dotyczy spraw organizacyjnych i tegorocznego nowum jakim było powołanie przez prezydenta Rady Artystyczno-Programowej Suwałki Blues Festival, w skład której weszli uznani znawcy bluesa: Wojciech Mann, Jan Chojnacki i Wojciech Waglewski oraz suwalski muzyk, jeden z pomysłodawców festiwalu oraz obecny dyrektor biura SBF Bogdan Topolski. Przewodniczącym grona, które opiniowało program imprezy, zgłaszało propozycje artystów do występu na SBF i działało na rzecz dobrego wizerunku SBF został znany dziennikarz radiowy Jan Chojnacki. Czesław Renkiewicz dodał, że Miasto Suwałki tradycyjnie pozostanie głównym sponsorem wydarzenia.
 / Fot. Krzysztof MasłowskiDyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury Bożena Kamińska poinformowała następnie dziennikarzy o sprawach związanych z budżetem festiwalu oraz o jego sponsorach, z których głównym jest firma Fabryki Mebli Forte S.A. Zebrani dowiedzieć się mogli o dotychczasowych i przyszłych sposobach promocji suwalskiego festiwalu zarówno w kraju jak i zagranicą. Będzie reklama w sieci, nowy spot internetowy oraz spoty reklamowe wyświetlane przed seansami kinowymi w trzynastu miastach na terenie całego kraju. Materiały w postaci plakatów, ulotek i gadżetów znajdą się na krajowych i zagranicznych targach. Kolejnym sposobem promocji Suwałki Blues Festival 137 billboardów w różnych miejscach Polski. Bożena Kamińska zakończyła stwierdzeniem, że mimo wydłużenia festiwalu i zwiększenia liczby wykonawców organizatorzy nie będą mieli problemów z dopięciem budżetu imprezy.
 / Fot. Krzysztof MasłowskiZ kolei dyrektor biura SBF Bogdan Topolski mówił o Konkursie Zespołów Bluesowych, który będzie już po raz kolejny imprezą towarzyszącą festiwalowi. Poinformował o planowanym odsłonięciu kolejnej gwiazdy w Alei Gwiazd Bluesa oraz o wykonawcach, którzy wezmą udział w tradycyjnych śniadaniach bluesowych i koncertach klubowych. Dodał, że w tym roku do organizacji koncertów klubowych dołączył kolejny suwalski lokal.
Jak stwierdził program tegorocznego festiwalu zapowiada się bardzo interesująco i każdy z fanów bluesa znajdzie w nim coś dla siebie. Festiwal potrwa od 7 do 10 lipca 2016 roku. Kto jednak nie może się doczekać, będzie miał okazję posłuchać bluesa w SOK już 21 kwietnia. W koncercie pod nazwą SBF 2016 – Rozgrzewka zagra zespół Blues Junkers.
 / Fot. Krzysztof MasłowskiWybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.