Facebook Google+ Twitter

Suwałki: niedzielna szantomania

W niedzielę nad suwalskim Zalewem Arkadia zabrzmiały piosenki żeglarskie, cieszące się w tym regionie dużym zainteresowaniem. W III Suwalskim Maratonie Szantowym wystąpiły zespoły: A-QQ, oJ taM, Zmiana Wachty, Sąsiedzi oraz Cztery Refy. Fani byli zachwyceni.

Zgromadzeni na trawce suwalczanie / Fot. Beata SzczurzewskaSuwalska impreza odbyła się 16 sierpnia w godzinach 9.00-22.00. Towarzyszyły jej liczne konkursy z nagrodami, turniej siatkówki plażowej, pokazy sprzętu wodnego i modeli pływających. Można było wybrać się w rejs motorówką i spróbować swoich sił w konkursie wokalnym „Śpiewać każdy może”.

W porze wieczornej wystąpiły znane i lubiane zespoły szantowe. Jedną z gwiazd III Suwalskiego Maratonu Szantowego był zespół Sąsiedzi, powstały w październiku 2001 r. w Gliwicach, wykonujący piosenki po polsku, angielsku i francusku.

 / Fot. Beata SzczurzewskaImpreza na stałe została wpisana w kalendarz imprez kulturalnych organizowanych na Suwalszczyźnie. Ciekawostką jest fakt, że z roku na rok poszerza grono swoich entuzjastów. Organizatorem III Suwalskiego Maratonu Szantowego był ROKiS oraz OsiR.

zespół Sąsiedzi / Fot. Beata Szczurzewska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ach te Suwałki, zawsze czyste i rześkie powietrze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.