Facebook Google+ Twitter

Suwałki: remont mostu nad Czarną Hańczą – droga nieprzejezdna

We wtorek (28 lipca) został zamknięty dla ruchu most na ul. Bakałarzewskiej – ciągu drogi wojewódzkiej nr 653. Część drogi wjazdowej w kierunku Olecka i Ełku jest zamknięta dla ruchu samochodów. Piesi oraz rowerzyści mogą przedostać się na drugą stronę przez nowo powstały mostek.

Prace remontowe od ul. Gałaja. / Fot. Beata SzczurzewskaCałkowite zamknięcie dla ruchu kołowego na ul. Bakałarzewskiej jest na odcinku od ul. Gałaja do ul. Zarzecze. Kierowcy samochodów mogą korzystać z objazdu, który odbywa się ulicami: Grunwaldzką, Sikorskiego (równoległą do Bakałarzewskiej) oraz Gałaja. Prace remontowe mostu nad rzeką Czarną Hańczą potrwają do 30 października.

Remont mostu jest koniecznością, ponieważ nie spełnia on aktualnych wymogów – wymagają wzmocnienia przyczółki, płyta nośna czyli geometria jezdni i chodników. Wykonawcą remontu jest firma Hydrobud z Białegostoku, która stawia ogrodzenia i robi specjalną platformę tuż nad lustrem wody.

Ulica na moście będzie wyglądała inaczej niż aktualnie: je`dnia będzie poszerzona, zmieści się ścieżka dla rowerów oraz normatywne chodniki, odgrodzone odpowiednimi barierami od jezdni. Całość będzie wykonana w standardach, które można zobaczyć na ul. Wojska Polskiego na moście przebudowanym w ub. roku. Remont pochłonie około dwóch milionów złotych.

Prace remontowe od ul. Zarzecze. / Fot. Beata SzczurzewskaPrace remontowe od ul. Gałaja. / Fot. Beata SzczurzewskaPrace remontowe od ul. Gałaja  / Fot. Beata SzczurzewskaRemontowany most nad rzeką Czarna Hańcza. / Fot. Beata SzczurzewskaPraca wrze. / Fot. Beata SzczurzewskaMostek dla pieszych i rowerzystów  / Fot. Beata Szczurzewska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Widać że na "Wschodniej Ścianie" dużo zmienia się.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.