Facebook Google+ Twitter

Suwałki. Rusza przebudowa ulicy Reja

Na tę właśnie chwilę od dłuższego czasu czekali suwalczanie. Od sierpnia rusza najbardziej oczekiwana miejska inwestycja: przebudowa ul. Reja!

Na tak niebezpiecznej drodze o wypadek nie trudno. / Fot. Beata SzczurzewskaUlica Mikołaja Reja to jedna z najbardziej ruchliwych arterii w Suwałkach. Mieszkańcy poruszający się codziennie tą drogą dokonują nie lada wyczynów, pokonując dziury w drodze. Teraz kierowcy, rowerzyści i piesi cieszą się, że niedługo skończy się ten drogowy koszmar, a Reja zamieni się w wygodną i bezpieczną:

- Nareszcie! Sprawa dotycząca przebudowy ul. Reja ciągnie się już od marca. Mieszkam niedaleko i codziennie jeżdżę tą ulicą. Szczerze mówiąc nie mogę się doczekać, kiedy w końcu ruszy budowa. Oby jak najszybciej! - mówi Wiadomościom24.pl 28-letni mieszkaniec Suwałk.

- Na tę chwilę czekamy już od lat. Niedaleko jest szpital oraz pogotowie ratunkowe, a nie ma do nich dobrego dojazdu - mówi 54-letnia suwalczanka.

Co parę metrów pojawiają się takie niespodzianki.. / Fot. Beata SzczurzewskaUl. Reja znajduje się w ciągu drogi wojewódzkiej nr 655. Planowana przebudowa obejmie fragment ul. Reja, od skrzyżowania z ul. Bulwarową, do skrzyżowania z ul. Kowalskiego i ul. Daszyńskiego oraz przedłużenie ul. Świerkowej do ul. Pułaskiego. Modernizacja obejmie także elementy ulic: zatoki autobusowe i parkingowe, chodniki i ścieżki rowerowe, sygnalizację świetlną i stałą organizację ruchu, a także przebudowę uzbrojenia podziemnego i zagospodarowanie terenu zielenią.

Przebudowane zostaną wszystkie skrzyżowania, w tym dwa ronda (jedno w pobliżu ul. Kowalskiego, a drugie przy ul. Szpitalnej) oraz pięć skrzyżowań z sygnalizacją świetlną. Dopiero po tej przebudowie spełnione zostaną obowiązujące warunki techniczne, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne.

 / Fot. Beata SzczurzewskaUl. Reja zostanie gruntownie zmodernizowana. Na odcinku od ul. Kowalskiego do ul. Bulwarowej powstanie dwupasmowa jezdnia, podobna do równoległej ul. Pułaskiego. W czasie modernizacji droga nie zostanie zamknięta. Najpierw powstanie nowa nitka jezdni, potem rozpocznie się remont dotychczasowej. Ul. Reja ma być oddana do użytku w październiku 2010 r.

Źródłami finansowania projektu są Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego oraz środki własne miasta Suwałki. Realizatorem inwestycji jest warszawska firma Budimex-Dromex. Całkowity koszt modernizacji wynosi około 31 mln zł.

Źródło: Urząd Miasta Suwałki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Z tym to problem w całej Polsce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.