Facebook Google+ Twitter

Suwałki uczczą ofiary smoleńskiej katastrofy

W Suwałkach stanie obelisk upamiętniający zbrodnię katyńską i smoleńską katastrofę. Mimo dyskusji w sprawie detali, radni miejscy różnych opcji politycznych podjęli stosowną decyzję.

Suwałki - Urząd Miasta / Fot. Krzysztof MasłowskiSuwalscy radni ustalili, że obelisk upamiętniający tragedię katyńską i smoleńską stanie na cmentarzu przy ul. Bakałarzewskiej, a nie jak wcześniej planowano w Parku im. Konstytucji 3 Maja. Decyzja ta nawiązuje do uchwały z czerwca ubiegłego roku w sprawie upamiętnienia ofiar katastrofy lotniczej w Smoleńsku. Jednym z argumentów za przeniesieniem obelisku był fakt, że park jest terenem podlegającym decyzji konserwatora zabytków i radni nie mogą samodzielnie podejmować uchwał w tej kwestii.

Mimo sprzeciwu radnych PiS wobec zmiany lokalizacji na sesji Rady Miejskiej w Suwałkach zdecydowano, że obelisk zostanie zbudowany na cmentarzu przy ulicy Bakałarzewskiej. Podjęto również uchwałę o zwiększeniu dochodów i wydatków budżetu miasta o 10 tys. zł, które przeznaczone zostaną na budowę miejsca pamięci.

Radni PiS wystąpili z oskarżeniem pozostałych klubów o populizm i stwierdzili, że zeszłoroczną uchwałę przegłosowali oni jedynie w trosce o jej wydźwięk propagandowy i przedwyborcze sondaże. W czasie dyskusji przedstawiciel PO wyraził opinię, że nie należy z miasta robić miejsca kultu jednej grupy politycznej. Powołał się również na negatywne opinie mieszkańców Suwałk na temat budowy obelisku w centrum miasta.

Należy dodać, że suwalczanie na forach internetowych krytykują nie tyle decyzję o zmianie miejsca lokalizacji obelisku, ile sam pomysł wydatkowania publicznych pieniędzy na jego budowę. W wielu wypowiedziach sugerują, że w mieście jest mnóstwo innych ważniejszych problemów do załatwienia. Pieniądze można by przeznaczyć na poprawienie stanu suwalskiego szpitala, hospicjum lub nawet zbudowanie pomnika niedawno zmarłemu zasłużonemu prezydentowi miasta. Suwalski ratusz i miejscy rajcowie zdają się nie podzielać wątpliwości mieszkańców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Tomasz Kowal
  • Tomasz Kowal
  • 02.03.2011 19:06

Niech Kinga Maria jako internauta nie udaje kaznodziei i pozwoli innym również bez przeszkód wypowiadać swoje opinie. Jeśli ktoś uważa, że są sprawy ważniejsze niż Smoleńsk to ma do tego prawo. Jeśli ktoś ma zdanie inne też może je wygłaszać. Na tym polega demokracja, o którą właśnie zasłużeni Polacy walczyli.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kinga Maria
  • Kinga Maria
  • 02.03.2011 14:48

Niech internauci nie mają zbyt wielkiego mniemania o sobie. Wszak wypowiadający się na forach to tylko niewielka część społeczeństwa i do tego częstokroć nieletnia. Należałoby przypomnieć, że w Katyniu w 1940 roku, jak również pod Smoleńskiem w 2010r. zginęło wielu zasłużonych dla Polski ludzi, więc zasłużonych dla Suwałk również.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.