Facebook Google+ Twitter

Suwalszczyzna. "Urodzaj" na wybory i referenda

Wybory samorządowe na wsi to święto mieszkańców, bo mają szansę wyłonić na kolejną kadencję nowych, najlepszych swoich przedstawicieli do lokalnej władzy. Ale, kiedy trzeba powtarzać je przed czasem – to już świętem nie pachnie.

Mieszkańcy gminy Nowinka na Suwalszczyźnie chcą wziąć sprawy w swoje ręce. Ich przedstawiciele w radzie gminy przestali radzić sobie z obowiązkami. Podobna sytuacja jest w czterech innych gminach regionu. Szykują się przedterminowe wybory i referenda. Dlaczego i z jakich powodów? Zacznijmy po kolei. Przede wszystkim, dlatego, że "komuś znudziło się pełnienie funkcji", albo że rządzący "nie mogą się ze sobą dogadać" – pisze wspolczesna.pl. Jeżeli się komuś znudziło - to należy go odwołać - uważają ludzie. Toteż w marcu, mieszkańcy gminy Nowinka zdecydują czy odwołać miejscowych radnych. A w gminie Wiżajny wypowiedzą się, w sprawie odwołania lub nie - swojego wójta. Te dwa referenda mogą być w tym samym czasie.

Ludzie wybierają przedstawicieli do samorządu lokalnego, aby w ich imieniu pełnili jak najlepiej, z jak najlepszym pożytkiem, obywatelską służbę. Ale, kiedy nie chce się radnym samorządu lub szefowi gminy pracować, stale kłócą się ze sobą i nie są w stanie przezwyciężyć sporów - to za co im płacić? - słusznie pytają wyborcy. A przecież płacą podatki na ich pensje, a pensje wcale nie są małe.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

herbu.pobog
  • herbu.pobog
  • 23.04.2012 13:53

WÓJT ZZA SIEDMIU GÓR I RZEK !!!
Po przeczytaniu wielu wpisów na różnych forach dochodzę do wniosku, że sytuację w gminie Wiżajny może uzdrowić tylko wójt pochodzący z zewnątrz, „zza siedmiu gór i rzek”.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nudzi im się po prostu. Takie gminy jak Nowinka czy podobne gdzie więcej jest bobrów niż ludzi nie powinny istnieć. Udajemy samorządy w kilku wioskach bo tak się komuś kiedyś zachciało. Suwalszczyzna nie jest tu wyjątkiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.