Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9039 miejsce

Suwerenność monetarna Polski a skandal afery taśmowej

Dzisiaj w Warszwskiej Szkole Zarządzania odbyła się konferencja prasowa zatytułowana "Suwerenność monetarna Polski a skandal afery taśmoej". Jej organizatorzy wystosowali list do społeczeństwa polskiego ws.ataku na przesa NBP.

W gronie organizatorów oprócz wspomnianej już Warszawskiej Szkoły Zarządzania były następujące instytucje:Fundacja "Jesteśmy Zmianą", Klub Inteligencji Polskiej, Towarzystwo Spółdzielców oraz Polskie Lobby Przemysłowe im.E. Kwiatkowskiego.Wszyscy przedstawciele wymioenionych organizacji podpisali się pod listem.

W liście do społeczeństwa polskiego czytamy m.in.. że zakaz inwestowania przez NBP w obligacje skarbowe rządu RP jest niezrozumiały w świetle przepisów obowiązujących w największych światowych bankach centralnych.Stwierdzono również,że absurdem jest fakt,iż NBP może finansować deficyty obcych rządów,ale nie własnego. Oceniono,że możliwość skupu przez NBP obligacji rządowych na rynku wtórnym jest szansą na tanie odkupienie długu Skarbu Państwa w przypadku ucieczki kapitału zagranicznego z Polski.W dokumencie wzięto w obronę aktualnego prezesa NBP Marka Belkę, który domaga się zmiqany ustawy o NBP, ratując tym samym resztki samodzielności finansowej naszego kraju. Wskazano również na jego krytyczny stosunek wobec strefy EURO. Inicjatywa Marka Belki narusza "zasady współczesnego kolonializmu dopusszczającego jedynie ciągłe zadłużanie krajów skazanych na niesuwerenność''.Sygnatariusze uważają,że zapoczątkowana przy okazji afery taśnowej dyskusja jest "początkiem końca epoki", epoki "zniewolenia ekonomicznego ludzi
i narodów, epoki pogłębiających się nierówności majątkowych, kosumpcjonizmu i kultu pieniądza''.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.