Facebook Google+ Twitter

Św. Mikołaj ze sztucznym brzuchem

Lalka Barbie i nowe klocki „Lego” - 150 zł, wynajem Śnieżynki - 100 zł, wynajem św. Mikołaja - 200 zł. Uśmiech na twarzy twojego dziecka - bezcenne.

Ktoś tu nie może się doczekać prezentów... / Fot. J.BogdanowiczNajpierw pojawia się problem, jaki prezent kupić. Którą lalkę wybrać spośród setek wyglądających prawie tak samo? Jakim samochodem obdarować dziecko, skoro ma już chyba wszystkie? W końcu, po całym dniu spędzonym w sklepie zabawkowym, wychodzisz z niego z kilkoma torbami i miną zwycięzcy. Pozostaje jeszcze jeden problem. Jak niespostrzeżenie podrzucić paczki pod choinkę?

Możliwości jest wiele. Prezenty można zostawić pod drzwiami, na balkonie, czy też korzystając z nieobecności dzieci, szybko położyć je pod choinką. W moim domu rodzice tuż po Wigilii przynosili prezenty z garażu. Mówiąc, że Mikołaj tak bardzo się spieszył, że nie zdążył zanieść ich pod choinkę. Obecnie rodzice coraz częściej decydują się na wynajęcie profesjonalnego św. Mikołaja.

Wizyta św. Mikołaja

O wizycie Mikołaja w Wigilię musimy pomyśleć dużo wcześniej, najlepiej miesiąc przed świętami. Wtedy mamy możliwość wybrania godziny. W czasie Wigilii św. Mikołaj pracuje od godz. 15 do 20-21.

Wizyta św. Mikołaja trwa ok. 20 minut. O umówionej godzinie Mikołaj daje znak rodzicom o swoim przybyciu: wysyła SMS, dzwoni lub np. trąbi. Wtedy następuje tajne przekazanie prezentów do mikołajowego worka i św. Mikołaj wkracza do domu. Ale nie od razu przekazuje prezenty. Musi się najpierw przekonać, że oddaje je w ręce grzecznych dzieci. Dzieci muszą zaśpiewać kolędę, albo wyrecytować wierszyk.

Jak dzieci reagują na Mikołaja, znanego im dotąd tylko z bajek? - To zależy od dzieci, ich wieku, charakteru i tego czy i jak przygotowane są na wizytę. Niektóre dzieci chowają się za rodzicami i wychodzą dopiero za chwilę, inne od razu się cieszą i witają Mikołaja z otwartymi ramionami - opowiada Rafał z firmy mikolaje.pl

Nie wiadomo, czy sztuczny, czy prawdziwy

Firmy oferujące wizyty Mikołaja dbają o wizerunek świętego. W naszej wyobraźni to starszy, siwy pan w czerwonym stroju, nieco opiętym na jego dużym brzuchu. - Oczywiście, Mikołaj wygląda jak należy, ma bardzo ładny strój, bujną siwą brodę, dzwonek i nawet (jeśli konieczne) sztuczny brzuch! - wyjaśnia Rafał.

Kim są Mikołajowie, którzy odwiedzają nasze dzieci? - Mikołajowie to różne osoby – starannie je dobieramy, żeby dzieci były zadowolone. Mikołaj, to osoba, która wie jak rozmawiać z małym dzieckiem, kulturalna. Zazwyczaj Mikołajów rekrutujemy w środowisku harcerskim – instruktorzy harcerscy to osoby odpowiedzialne, zaangażowane i doświadczone w pracy z młodymi ludźmi. Część naszych Mikołajów to panowie w „sile wieku", którzy mają własne dzieci (już dorosłe) i o dzieciach wiedzą wszystko - odpowiada Rafał.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Mikołaj z Lublina
  • Mikołaj z Lublina
  • 27.11.2011 21:48

Witam Wszystkich!

Świadczę usługi jako Święty Mikołaj od kilku lat.
Zainteresowanych zapraszam na stronę: http://mikolajzlublina.blogspot.com/

Pozdrawiam,
Mikołaj Michał (Lublin)

Komentarz został ukrytyrozwiń

zwyczaj obdarowywania się prezentami jest znacznie starszy, archaiczny. Choć bezpośrednich korzeni obdarowywania się prezentami najczęściej doszukujemy się w rzymskich Saturnaliach, to w przypadku Słowian postać swiętego Mikołaja wyraźnie wywodzona jest z kultu Welesa, bóstwa związanego z ziemią, zaświatami i magią (a u Germanów analogicznie z Odynem).

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ bo i dobry i pożyteczny tekst.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ Dużo ciekawych informacji. Dzisiaj podczas rozdawania prezentów /niestety bez mikołaja/ dwuletnia dziewczynka najbardziej ucieszyła się z pluszowego pieska. Niedawno zakochała się w prawdziwym labradorze i teraz pluszak zastąpił jej oryginał. psiak przebił wszystkie inne prezenty. ..

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ niezly poradnik :))

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 23.12.2008 19:18

Świetny tekst. Bardzo rzelelnie napisany(+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus za zajawkę ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.