Facebook Google+ Twitter

Swans zagrają na stoczniowej pochylni

Legendarna grupa Michaela Giry - Swans, wystąpi 17 maja znów w Polsce. Zespół da koncert na dawnej pochylni dla statków na terenie Stoczni Gdańskiej.

Koncert Swans w Polsce w 2010 roku / licencja: GNU Licencja Wolnej Dokumentacji / Fot. Marcin Kutera/http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Swans_warsaw_10_12_2010_poland_m_kutera.jpg&filetimestamp=20101213174610 Swans powstali w 1982 roku w Stanach Zjednoczonych. Założycielem grupy jest Michael Gira, zaś do 1997 roku, lidera wspomagała wokalistka Jarboe - prywatnie była żona Giry. Rozpad ich związku w konsekwencji doprowadził także do zawieszenia działalności zespołu. Reaktywacja nastąpiła dopiero w ubiegłym roku za sprawą wydania albumu "My Father Will Guide Me Up a Rope to the Sky".

Muzykę Swans można najogólniej scharakteryzować jako rock eksperymentalny. Grupa ocierała się jednak przez wszystkie lata swojej działalności o takie nurty i brzmienia jak noise, folk, art-, post-rock, czy też ambient.

Grupa wprawdzie gościła już w Polsce w grudniu ubiegłego roku (koncerty we Wrocławiu i Warszawie), ale fanów legendarnej formacji ucieszy z pewnością jeszcze jeden, wiosenny występ Swans w naszym kraju.

Jak donosi Niezal Codzienny, Swans wystąpią 17 maja w Gdańsku. Miejsce nietypowe: dawna pochylnia dla statków na terenie Stoczni Gdańskiej. Industrialny, stoczniowy klimat będzie zapewne idealnie współgrał z eksperymentalną muzyką Łabędzi. Informacje o biletach będą znane wkrótce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.