Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

33691 miejsce

Swarzędz wciąż czeka na nowego burmistrza

Wybory na burmistrza, które odbyły się 2 marca w Swarzędzu, zakończyły się zwycięstwem Marka Baumgarta. Jednak dokładnie 15 głosów mniej zyskała Anna Tomicka, z którą Baumgart będzie walczył w następnej turze.

Marek Baumgart - zwycięzca pierwszej tury wyborów / Fot. Małgorzata MrozekW wyborach startowało czterech kandydatów: Barbara Antoniewicz, Marek Baumgart, Tomasz Dutkiewicz, Anna Tomicka. Wyniki głosowania przedstawiają się następująco:

Barbara Antoniewicz - 1641 głosów (15,8 proc.),
Marek Baumgart - 3732 głosy (35,8 proc.),
Tomasz Dutkiewicz - 1322 głosy (12,7 proc.),
Anna Tomicka - 3717 głosów (35,7 proc.).

Jak widać, wielu mieszkańców miasta i gminy Swarzędz postanowiło dać ponownie szansę Annie Tomickiej, która już sprawowała urząd burmistrza przed kilkoma laty. Większość opowiedziała się jednak za obecnym następcą Bożeny Szydłowskiej, Markiem Baumgartem. Ciekawe jest to, że koledzy z byłej partii Baumgarta – PO, chcieli aby wycofał swoją kandydaturę. Mimo postawienia go przed sądem koleżeńskim i wykluczenia z politycznego ugrupowania, pełniący obecnie obowiązki burmistrz wystartował w wyborach, tym samym zwyciężając.

Przyspieszone wybory spowodowane są otrzymaniem przez Bożenę Szydłowską mandatu poselskiego w wyborach parlamentarnych w ubiegłym roku.

Druga tura wyborów odbędzie się 16 marca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.