Facebook Google+ Twitter

Swastyki na żydowskim pomniku w Berlinie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-24 13:09

W Berlinie nieznani sprawcy namalowali czarno-czerwone swastyki na pomniku upamiętniającym Holokaust. Pomnik poświęcony Żydom pomordowanym podczas II wojny światowej stoi w centrum miasta i składa się z tysięcy betonowych kolumn. Na siedmiu z nich wymalowano razem jedenaście swastyk.

Sprawcy najprawdopodobniej dokonali przestępstwa w nocy. Betonowe kolumny tworzą labirynt i w jego wąskich uliczkach mogli poruszać się bezkarnie. Berlińska policja prowadzi teraz dochodzenie, chce najpierw sprawdzić, czy sprawa ma związek z podobnym wydarzeniem sprzed tygodnia. W niemieckiej stolicy zbezczeszczono znajdujący się w pobliżu pomnik homoseksualnych ofiar nazizmu. Sprawcy stłukli jeden z elementów pomnika - szklany ekran, na którym wyświetlano film przedstawiający pocałunek dwóch mężczyzn.

Liczbę prawicowych ekstremistów w Berlinie szacuje się na ponad dwa tysiące osób. Wśród nich jest około 650 neonazistów. To mniej niż w ubiegłych latach, ale policja twierdzi, że są oni coraz bardziej brutalni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 30.08.2008 05:12

jaki prawicowy - narodowy SOCJALIZM czy to nic nie mów i?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.