Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14804 miejsce

Swayambhunath - Świątynia Małp w Katmandu [Zdjęcia]

Jedno z najbardziej świętych miejsc pielgrzymek buddyjskich oraz najstarszych miejsc religijnych Nepalu. Nazwa pochodzi od wszechobecnych małp, które żyją w świątyni wśród woni kadzideł, dźwięku dzwonków, blasku świec i monotonnej modlitwy.

1 z 18 Następne zdjęcie
Zdjęcie: W skład świątynnego kompleksu wchodzi stupa, kilka małych świątyń, sanktuarium, klasztor tybetański, biblioteka i muzeum. W czasie dnia przebywa tutaj tyle osób, że trudno jest robić zdjęcia i ginie mistycyzm tego miejsca. Fot Barbara Figurniak
W skład świątynnego kompleksu wchodzi stupa, kilka małych świątyń, sanktuarium, klasztor tybetański, biblioteka i muzeum. W czasie dnia przebywa tutaj tyle osób, że trudno jest robić zdjęcia i ginie mistycyzm tego miejsca. Fot Barbara Figurniak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Dziękuję Autorce za jej fotograficzną "Drogę do Katmandu"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest wiele świątyń o tej nazwie. W Indiach - w Galcie,w Jaipur, jest także świątynia w Tajlandii, lecz ta, w Nepalu zasługuje (moim zdaniem) na największą uwagę. Zdjęcia nie oddają klimatu tego miejsca, w którym słychać ciche modlitwy, muzykę, dźwięk dzwonków, a w powietrzu unosi się zapach pomieszanych ze sobą kadzideł. To bardzo ważne miejsce w całym Nepalu. Ściągają do niego pielgrzymi z wiosek położonych wysoko w Himalajach. Często idą pieszo,około 2-trzy tygodnie aby pomodlić się w tym miejscu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dziękuję za krajoznawczą opowieść. W ciekawy sposób wchodzę w intrygujący świat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

świątynia Małp ? no nie, tego jeszcze na W24 nie było.
W ogóle dowiedziałam się pierwszy raz o takowej. Wspaniałe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję, zawsze kiedy jestem w miejscu ciekawym, automatycznie myślę o tym, aby je pokazać innym tak, jakby sami tam byli. Zdaję sobie sprawę, że nie każdy może być w tylu pięknych miejscach. Dzięki W24 jest to możliwe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wspaniała wyprawa, marzeniem tam być.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przepiękna galeria oglądnęłam ten egzotyk z zapartym tchem
Fajnie Basiu, ze swoim doświadczeniem przeżyciami dzielisz się z innymi

Komentarz został ukrytyrozwiń

To wyjątkowy zespół hinduistycznych i buddyjskich obiektów sakralnych. Warto się wybrać o wschodzie słońca w pieszą wędrówkę po Katmandu, kiedy po drodze spotyka się tylko przydomowe kundle, zabłąkane krowy i małpy zgromadzone w okolicach świątyni. Czekają cierpliwie aż pojawią się straganiarze, a za nimi turyści. Bywa, że wyrywają im z rąk jedzenie i umykają czym prędzej. Uwieńczeniem 3 kilometrowego spaceru z centrum miasta będzie szczyt wzgórza, na nim oczywiście piękna świątynia, ale nie tylko. Rozciąga się z niego piękny widok na miasto i białe himalajskie szczyty. Rankiem jest mało turystów i wtedy miejsce to bardziej działa na człowieka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oglądałam kiedyś film o tej świątyni - fascynujące. Super fotki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.