Facebook Google+ Twitter

Swayze: Pożyję góra dwa lata

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-09-15 09:15

Popularny i niezwykle sympatyczny Patrick Swayze potwierdza, że od roku dramatycznie walczy z zaawansowanym nowotworem trzustki. I dodaje, że może mieć przed sobą jeszcze tylko dwa lata życia.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Patrick_Swayze_and_Lisa_Niemi.jpgW swoim pierwszym wywiadzie telewizyjnym od czasu diagnozy gwiazdor "Dirty Dancing" wyznał znanej prezenterce Barbarze Walters, że jest przerażony chorobą. Opowiedział też o piekle, jakiego doświadcza.

56-letni aktor jest wychudzony i wygląda na zmęczonego. Nie kryje, że choć wrócił do pracy, a jego organizm dobrze reaguje na terapię, zostało mu niewiele czasu.

- Powiedziałbym, że pięć lat to tylko moje pobożne życzenia. Jeśli wierzyć statystykom, mogę mieć jeszcze przed sobą dwa lata życia - mówił o swych szansach na pokonanie tej śmiertelnej odmiany raka. - Chciałbym dotrwać do momentu, kiedy specjaliści znajdą wreszcie odpowiednie lekarstwo, co oznacza, że powinienem ich dopingować.

Swayze, znany m.in. z ról w takich filmach jak "Uwierz w ducha" czy "Na fali", ogłosił, że jest chory, w marcu ubiegłego roku. Po raz pierwszy poczuł się źle w sylwestra 2007 roku. Zorientował się, że nie jest w stanie wypić kieliszka alkoholu. Lekarze zdiagnozowali nowotwór w styczniu 2008 roku. Swayze poddał się natychmiast chemioterapii i kuracji eksperymentalnymi lekami. W tym czasie rak zaatakował wątrobę. Mimo to aktor zadziwił Hollywood, kiedy zaledwie kilka miesięcy po ostrym leczeniu wrócił do pracy.

Już w czerwcu rozpoczął zdjęcia do telewizyjnego serialu "The Beast", którego amerykańską premierę zaplanowano na przyszły tydzień.

Tłum. Grzegorz Gutkowski
8 stycznia 2009

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.