Facebook Google+ Twitter

SWBN i KSOIN: IV Konferencja Bezpieczeństwa Narodowego

Już w październiku w Spale odbędzie się IV Konferencja Bezpieczeństwa Narodowego.

 / Fot. KSOIN
Organizatorami wydarzenia, które nabiera niebywałego znaczenia w kontekście wojny na Ukrainie, są renomowane organizacje pozarządowe: Stowarzyszenie Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego oraz Krajowe Stowarzyszenie Ochrony Informacji Niejawnych.
Patronat honorowy nad konferencją, która potrwa od 8 do 10 października sprawują: Ministerstwo Gospodarki, Biuro Bezpieczeństwa Narodowego, Komendant Główny Policji i Krajowa Izba Gospodarcza.
 / Fot. KSOIN
Do udziału w konferencji zachęca płk rez. Mieczysław T. Koczkowski, prezes zarządów SWBN i KSOIN: - Konferencja skierowana jest do kadry kierowniczej i zarządzającej przedsiębiorstw podlegających obowiązkowej ochronie, szczególnie ważnych dla bezpieczeństwa i obronności państwa. Ponadto zapraszam dyrektorów pionów bezpieczeństwa, kierowników ochrony fizycznej i technicznej, dyrektorów i naczelników działów spraw obronnych i zarządzania kryzysowego, szefów działów IT, pełnomocników ds. ochrony infrastruktury krytycznej i ochrony informacji niejawnych, osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo firmy i instytucji, pracowników zespołów zarządzania kryzysowego odpowiedzialnych za zapobieganie sytuacjom kryzysowym, reagowanie w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowych i koordynowanie działań związanych z usuwaniem ich skutków oraz odtwarzanie zasobów infrastruktury krytycznej.

Tematyka przewidziana do omówienia jest rozległa i różnorodna. Poruszone zostaną m. in. zagadnienia transformacji Systemu Bezpieczeństwa Narodowego w Polsce, praktyczne aspekty wdrażania Krajowego Planu Zarządzania Kryzysowego; standardy wymagane przez Narodowy Plan Ochrony Infrastruktury Krytycznej. Ciekawie zapowiada się blok dotyczący struktury organizacyjnej pionu bezpieczeństwa w firmie, zarządzania bezpieczeństwem obiektów, zarządzania informacją w sytuacjach kryzysowych, bezpieczeństwa informacji w biznesie, analizy zagrożeń i szacowanie ryzyka.

Odbędzie się również debata na temat: Bezpieczeństwo Narodowe – aktualne wyzwania i zagrożenia.

Więcej informacji dostanych jest na witrynach internetowych: www.swbn.pl oraz www.ksoin.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.