Facebook Google+ Twitter

„Sweet focie” coraz popularniejsze. Gdzie powstaje ich najwięcej?

Fenomen tzw. „selfie” postanowił zbadać magazyn „Time”. Na podstawie zdjęć dodawanych na Instagram stworzył listę miast, w których wykonywanie „fotek z rąsi” jest najpopularniejsze. W pierwszej setce znalazł się Poznań – donosi TVN24.

 / Fot. Christianmarek27„Selfie” jest rodzajem fotografii – autoportretu wykonywanego za pomocą, trzymanego w dłoni, telefonu komórkowego, kamery lub aparatu cyfrowego. Przedstawia samego fotografa czasem też jego odbicie w lustrze. Polskimi odpowiednikami angielskiego pojęcia są: "sweet focia" czy "focia z rąsi". „Selfies” najczęściej robi się z myślą o umieszczeniu ich na portalach społecznościowych takich jak Facebook, Twitter czy cieszący się coraz większą popularnością Instagram.

Pomysłodawcy badania przez dziesięć dni odnotowywali pojawiające się w Instagramie "selfies" wraz ze współrzędnymi, co pozwoliło ustalić w jakich rejonach świata powstaje ich najwięcej. Na czele rankingu znalazło się filipińskie Makati. W pierwszej dziesiątce uplasowały się jeszcze m.in. Miami, Tel Awiw, Manchester i Mediolan. 86 miejsce zajął Poznań, 108 Warszawa, 127 Gdańsk, 132 Wrocław, 140 Katowice -podaje TVN24 W Poznaniu na 100 000 mieszkańców przypadły 33 "zdjęcia z rąsi", w Warszawie 29.

W ostatnim czasie najbardziej popularnym stało się zbiorowe „selfie” wykonane przez Bradleya Coopera podczas tegorocznej gali rozdania Oskarów. Na zdjęciu znaleźli się m.in. Brad Pitt, Angelina Jolie i Julia Roberts. Fotografia, która szybko obiegła cały świat, okazała się częścią kampanii reklamowej Samsunga.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.