Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17676 miejsce

Swendrak.pl jak Amber Gold? Firma jest winna klientom 100 mln zł!

Parabanków w Polsce nie brakuje. Są ich dziesiątki w całym kraju. Mówi się, że Polska to parabankowe eldorado. O kilku wiemy, w których klienci utopili w ich kasach tysiące, a nawet miliony złotych. Niżej opisujemy jedną z nich.

Dzisiaj media ujawniły tajemnicę firmy Swendrak.pl, świadczącej usługi konsultingowe i o profilu maklerskim, która oferowała i oferuje, podobnie jak to czynił gdański złoty Amber Gold, wysoki zysk. Jest już jednak winna swoim klientom blisko 100 mln zł.

Według ustaleń RMF FM, konta Swendrak.pl są puste, a majątek firmy zajmują obecnie komornicy. Być może jutro będzie zlicytowany jej grunt na Mokotowie o wartości 5 mln zł. Pieniądze powierzyło tej instytucji finansowej, działającej bez zezwolenia, ponad 100 osób.

W okresie ostatniego roku, prokuratury w całym kraju umorzyły sześć prowadzonych postępowań wobec parabanków - dowiedział się reporter RMF FM. Informowała o nich i ostrzegała na liście ostrzeżeń Komisja Nadzoru Finansowego. W związku z umorzeniem prokuratorskim, Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) musiała usunąć podejrzane firmy z listy ostrzeżeń. Faktycznie jednak zastrzeżenia pozostały.

W grupie oszukanych przez Swendrak.pl są biznesmeni, którzy lokowali w firmie nie dziesiątki, a setki tysięcy, a nawet miliony zł. Jeden z klientów napisał w mailu, że jemu firma winna jest ponad 230 tys. zł i, jak zaznaczył, "nie udało mi się wpisać na hipotekę, zresztą i tak nic nie zostałoby, bo już wierzycieli jest na ponad osiem milionów" - podaje portal rmf24.pl.

Dług firmy wobec jednego z większych klientów, który prosił o anonimowość, wynosi "ponad milion złotych". Umowa, którą podpisał, wygasła w grudniu 2011 roku. Pieniądze miał dostać w styczniu. Ale do dziś nie dostał nawet przysłowiowej złotówki. Usłyszał w firmie, że do końca bieżącego roku ma otrzymać jakąś część. Resztę - za rok.

Tak więc firma Swendrak.pl, z usługami konsultingowymi i maklerskimi, formalnie pożycza pieniądze od osób fizycznych. Klienci w zamian za to, w zależności od rodzaju umowy jaką podpisują, mają "oferowany zysk od kilkunastu, do nawet kilkudziesięciu procent".

Problemy z terminowymi wypłatami zaczęły się przed kilkoma miesiącami. Według opinii wielu osób, Swendrak.pl to typowa piramida finansowa, w której nagle skończyły się pieniądze. Inni, którym firma jest winna duże sumy, mają przekonanie przeciwne i twierdzą, że właściciel Swendrak.pl "źle ulokował pieniądze", stąd przejściowe finansowe problemy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.