Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6342 miejsce

Sweterek i SPA dla twojego psa

Psie życie, zupełnie jak i człowiecze, pełne jest kontrastów. Obok przepełnionych schronisk dla zwierzaków biednych, zaniedbanych i bezdomnych, możemy spotkać niemalże wybiegi mody dla czworonogów w sweterkach od wiodących kreatorów mody i po zabiegach kosmetycznych.

A Sibirian-Husky (Canis lupus familiaris). / Fot. Richard Bartz, Munich, źróhttp://commons.wikimedia.org/wiki/Schroniska w Polsce są przepełnione. Psiaki przeważnie głodne i nieumyte. Rzadko kto chce je z tych schronisk zabrać i przygarnąć. Gdyby nie młodzi wolontariusze byłoby o wiele gorzej. Chwała temu, kto dokarmia schroniskowe kundelki.

Ale czy los wszystkich psów jest na pewno tak niewesoły? Istnieje szereg różnorakich zabiegów, jakie możemy zafundować naszemu czworonogowi. Wystarczy mieć pieniądze. W Ameryce istnieje cały rynek usług dla psów. W Polsce, choć jesteśmy nieco do tyłu, coraz częściej pojawiają się różnorakie firmy, które proponują psom (i ich właścicielom z zasobnym portfelem) różne ciekawe usługi.

Zapomnijcie o fryzjerze czy ubrankach, to sztampa. Co powiecie na psie SPA? Cena psiej odnowy biologicznej to minimum 200 złotych. W ramach usługi dostępne są takie zabiegi, jak strzyżenie czy mycie zębów. Ceny zależne od rasy psa. Za strzyżenie terriera zapłacimy około 50 zł, ale za sznaucera już około 80 zł. Możemy zostawić naszego pupila w specjalnym psim hotelu (20-50 zł) i tam zafundować mu różnorakie zabiegi upiększające.

Jak to się robi w Ameryce?

 / Fot. APPW Ameryce psi biznes przynosi 51 mld dolarów zysków rocznie. Oprócz SPA możemy wysłać naszego czworonoga do psiego psychologa. Jak wygląda taka wizyta? Wydaje się Wam, że właściciel psa przynosi pupila i opowiada lekarzowi o jego dniu? Skądże! Znany psi cudotwórca - Cesar Millan, twierdzi, że tak naprawdę rozwiązuje problemy ich właścicieli, ucząc ich jak panować nad psem.

Psia joga? Czemu nie! Dan Thomas założył pierwszą na świecie szkołę jogi dla psów. Co prawda ciężko jest nauczyć psa pozycji kwiatu Lotosu, ale wystarczy złączyć łapki naszemu psu i recytować modlitwy. Podobno po kilku godzinach seansu psy stają się spokojniejsze.

A czym i jak karmić psa? Do lamusa odchodzą plastikowe miski z suchą karmą. Psy bogatych ludzi jedzą wyszukane potrawy ze złotych lub srebrnych zastaw. Noszą bardzo drogą biżuterię i są ubierane przez słynnych projektantów mody. Czasami zdarza się, iż jakiś piesek dziedziczy fortunę swojego pana. Leona Helmsley, amerykańska miliarderka zapisała swojemu psiakowi 12 mln dolarów oraz zapewniła miejsce pochówku przy grobie męża.

Często zdarza się, iż kochany czworonóg odchodzi. Naszemu psu możemy wyprawić pogrzeb na psim cmentarzu. Za taką usługę należy zapłacić około 150-200 zł oraz płacić roczną opłatę pielęgnacyjną w wysokości 30 zł. Można także zasadzić wirtualny kwiatek swojemu psiakowi na stronie http://www.dognet.pl.

Profesjonalni psi psycholodzy ostrzegają jednak, że zbytnie "uczłowieczanie" może być szkodliwe dla psa, który przecież służył człowiekowi przez wiele setek lat podczas polowań czy pilnowania owiec. Zbytnie rozpieszczanie może więc być dla niego szkodliwe!Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

heheheh dobre:)

pamiętam na MTV był reality szoł z rodzinka Ossbournów i oni mieli w domu ze 4 psy i z 10 kotów;] oraz zatrudnili do psów terapeutke, psią oczywiście:D/to w Hollywood mogą tylko na coś takiego wpaść:D/
no i ta pani przychodziła, przychodziła, brała kaske

aaa problem był, że pieski załatwiały sie w holu, pod drzwiami wyjściowymi.

i na koncu terapii, kiedy jej jakies perswazje nie skutkowały pani stwierdziła, ze może by tak państwo czasem otwierali tym psom rano drzwi do ogrodu;D

tak żeeeeee:)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chyba jednak byłabym egoistką i SPA zostawiła sobie:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.