Facebook Google+ Twitter

Świadczenia ZUS dla wcześniejszych emerytów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-26 15:35

Dorabiający emeryci i renciści muszą do końca miesiąca powiadomić ZUS o swoich przychodach za ubiegły rok. Jak informuje Przemysław Przybylski, nie dotyczy to osób, które osiągnęły powszechny wiek emerytalny, wynoszący 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn.

Zaświadczenia trzeba dostarczyć do ZUS-u, który wypłaca emeryturę lub rentę. Przemysław Przybylski wyjaśnił, że informacja o przychodach niezbędna jest do rozliczenia wypłacanego świadczenia.
Dodatkowe wynagrodzenie nieprzekraczające 70 procent przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia nie wpłynie na wysokość wypłacanej emerytury czy renty.

Osoby, których dodatkowe zarobki mieszczą się w przedziale od 70 do 130 procent przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia, otrzymają zmiejszone świadczenia.
Jeśli dodatkowe zarobki będą wyższe niż 130 procent przeciętnego wynagrodzenia, to emerytura lub renta zostanie zawieszona.


Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

To nie świadczenia, tylko rozbój. Zabrać lub zawiesić wypłatę wypracowanej emerytury, za to że nie siedziało się w domu tylko pracowało.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.