Facebook Google+ Twitter

Świadczenia ZUS dla wcześniejszych emerytów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-26 15:35

Dorabiający emeryci i renciści muszą do końca miesiąca powiadomić ZUS o swoich przychodach za ubiegły rok. Jak informuje Przemysław Przybylski, nie dotyczy to osób, które osiągnęły powszechny wiek emerytalny, wynoszący 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn.

Zaświadczenia trzeba dostarczyć do ZUS-u, który wypłaca emeryturę lub rentę. Przemysław Przybylski wyjaśnił, że informacja o przychodach niezbędna jest do rozliczenia wypłacanego świadczenia.
Dodatkowe wynagrodzenie nieprzekraczające 70 procent przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia nie wpłynie na wysokość wypłacanej emerytury czy renty.

Osoby, których dodatkowe zarobki mieszczą się w przedziale od 70 do 130 procent przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia, otrzymają zmiejszone świadczenia.
Jeśli dodatkowe zarobki będą wyższe niż 130 procent przeciętnego wynagrodzenia, to emerytura lub renta zostanie zawieszona.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

To nie świadczenia, tylko rozbój. Zabrać lub zawiesić wypłatę wypracowanej emerytury, za to że nie siedziało się w domu tylko pracowało.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.