Facebook Google+ Twitter

Świadectwo przeszłości

112 metrów nad ziemią, na szczycie szczecińskiej katedry zawiśnie pamiątkowa kula, w której mieszkańcy umieścili kilkadziesiąt przedmiotów, m.in. akt erekcyjny katedralnej wieży, monety, zdjęcia oraz szczecińskie gazety.

Pamiątki, które większość szczecinian określa jako świadectwa teraźniejszości, trafiły już do kuli - ta natomiast wraz z krzyżem stanie na szczycie katedralnej iglicy.

To jedno z najważniejszych wydarzeń w dziejach katedry św. Jakuba, która straciła górujący nad miastem szczyt w czasie II wojny światowej. Teraz - jak mówi proboszcz katedry ks. Jan Kazieczko - wszystko powróci do normy. Wszystko a nawet więcej, bo na iglicę trafi także złocona kula, w której umieszczono pamiątki dla potomnych, m.in. akt erekcyjny katedralnej wieży, monety, zdjęcia oraz szczecińskie gazety. Zawartość kuli została też uzupełniona o specjalną listę obecności, na której swoje podpisy złożyli szczecinianie przychodzący do katedry na msze święte.

Teraz kula jest już zamknięta. Wkrótce rozpoczną się przygotowania do osadzenia nią iglicy na wysokości 112 metrów. Wszystkie prace przy budowie iglicy wieży mają zakończyć się na przełomie listopada i grudnia. Zimą będzie już można podziwiać Szczecin z kościelnej wieży widokowej, na którą wjedziemy dwiema windami.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.