Facebook Google+ Twitter

Świadectwo wiary

W czasie Wielkiego Postu, przychodzi czas zadumy i refleksji dla wierzących. Czy łatwo być chrześcijaninem? Co zrobić, by iść śladami Jezusa? Czy przykazania nie są przeszkodą do bycia człowiekiem prawym, uczciwym, prawdomównym? Tyle pytań...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Moderacja ucieła mi tekst Łukasz, jestem czynną katoliczką.
Czytanie Ewangelii" na kazdy dzień",Droga Krzyzowa,wiele..ale jedno jest pewne,poprostu zobaczyć drugiego człowieka,przebaczyć..To co pisze Karolina.dostrzec potrzebę innych.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 12.03.2010 19:38

To czas,kiedy należy zajrzeć w głąb siebie samego...potrzeba zatrzymania się...to czas przebaczenia,zrozumienia ale rowniez dostrzegania potrzeb innych...

Komentarz został ukrytyrozwiń

> Tyle pytań...

Noooooooooooo... W zasadzie... Tylko 3 :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Istotnie, warto zadawać sobie pytania dotyczące sfery duchowej, poszukując w Piśmie odpowiedzi; nie są to bowiem pytania retoryczne. Choćby te z podtytułu.
"Czy łatwo być chrześcijaninem?"
Łukasza 14:25-30 Jezus zwraca uwagę, że być jego naśladowcą to ponosić pewne wyrzeczenia, nieraz bardzo osobiste; mówi wprost nawet o "obliczeniu kosztów" takiej decyzji > http://www.biblia-internetowa.pl/Luk/14/28.html Nie znaczy to wcale, że Jezus zniechęcał do naśladowania go; wprost przeciwnie, mówił o korzyściach takiego kroku (por. Mateusza 11:28-30; Marka 10:29-30).
"Co zrobić, by iść śladami Jezusa?"
Marka 8:34 > http://www.biblia-internetowa.pl/Mar/8/34.html Padające tam stwierdzenie: "Jeżeli ktoś chce pójść za mną..." oznacza, że możliwość zostania naśladowcą Jezusa stoi otworem przed każdym człowiekiem.
"Czy przykazania nie są przeszkodą do bycia człowiekiem prawym, uczciwym, prawdomównym?"
1 Jana 5:3 > http://www.biblia-internetowa.pl/1Jan/5/3.html Jak zawsze, kwestia w pobudkach. Gdy motywacją jest miłość i wdzięczność, człowiek gotów zdobywać się na wiele.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.