Facebook Google+ Twitter

Świadkowie Jehowy na Pamiątce śmierci Jezusa Chrystusa

Ponad 20 milionów osób uczestniczyło w uroczystości upamiętniającej śmierć Jezusa Chrystusa. To jedyne święto obchodzone przez Świadków Jehowy.

Wykład W tym roku Pamiątka śmierci Chrystusa odbyła się 3 kwietnia 2015 roku.

W ostatni wieczór przed swoją śmiercią Jezus spotkał się z apostołami. Ustanowił wtedy prostą uroczystość i powiedział: „Czyńcie to na moją pamiątkę”. Polecił uczniom upamiętniać ofiarę, którą wkrótce miał złożyć za ludzkość. Mówi o tym Ewangelia wg Łukasza 22:19, 20.

Podczas uroczystości został wygłoszony 45-minutowy wykład publiczny zatytułowany „Okazuj wdzięczność za to, co zrobił dla ciebie Chrystus!”. W tygodniach poprzedzających to wyjątkowe wydarzenie Świadkowie Jehowy w ramach ogólnoświatowej kampanii zapraszali na tę uroczystość swoich sąsiadów, znajomych i krewnych.

Każdy z przybyłych gości otrzymał też zaproszenie do studiowania Biblii. Świadkowie Jehowy uważają, że Pismo Święte zawiera nie tylko mądre rady dotyczące codziennego życia, rodziny, pracy zawodowej czy szczęścia, ale przede wszystkim księga ta mówi, jak ulepszać swą więź z Bogiem i jak wielbić Go, by zostać zbawionym. To właśnie dlatego odwiedzają ludzi w domach i próbują zainteresować ich Biblią. Ale na wizytę Świadków Jehowy nie trzeba biernie czekać. W różnych punktach dużych miast można spotkać ich stoiska z bezpłatną literaturą biblijną. Do dyspozycji jest też serwis internetowy www.jw.org, który zawiera materiały o tematyce biblijnej. Można tam też poprosić o studium Biblii.

Na świecie jest ponad 8 200 000 Świadków Jehowy, a w Polsce 130 000. Wydają oni dwa czasopisma. Pierwszym z nich jest Strażnica, dostępna w 240 językach w nakładzie blisko 53 000 000 egzemplarzy. Drugim czasopismem jest Przebudźcie się!, które wydawane jest w podobnym nakładzie w 101 językach. Publikacje Świadków Jehowy wydawane są w ponad 700 językach. Można je pobrać z ich serwisu internetowego jw.org. Dostępne są tam m.in. publikacje w języku polskim oraz - od roku 2015 - w językach śląskim (Cieszyn) i kaszubskim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.