Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10301 miejsce

Świadkowie Jehowy na Podpromiu o Biblii

26 i 27 kwietnia 2014 roku w Hali na Podpromiu w Rzeszowie odbędzie się zgromadzenie obwodowe Świadków Jehowy. Skorzysta z niego blisko 2 000 uczestników.

Kongres Świadków Jehowy w Hali na Podpromiu w Rzeszowie / Fot. Mirosław ZdybekHasło zgromadzenia pochodzi z 2 Listu do Tymoteusza 3:16 i brzmi: ‛Słowo Boże jest pożyteczne do nauczania!’.

- Świadkowie Jehowy znani są z tego, że poświęcają wiele czasu na studiowanie Pisma Świętego oraz że tymi informacjami dzielą się z innymi podczas działalności ewangelizacyjnej. Na wiosennym zgromadzeniu będą rozmawiać o tym, jak posługiwać się Biblią, by pomagać innym – wyjaśnia Mirosław Zdybek z biura prasowego zgromadzenia obwodowego Świadków Jehowy w Rzeszowie.

Program kongresu będzie się składał się z kilkunastu wykładów, ale także z wywiadów i scenek, ukazujących praktyczną wartość Pisma Świętego w naszych czasach. Szczegółowy program można znaleźć w serwisie internetowym Świadków Jehowy: jw.org

Podczas zgromadzenia, w sobotę około południa, odbędzie się chrzest nowych wyznawców.

Świadkowie Jehowy uznają Pismo Święte za natchnione i nieomylne Słowo Boże i opierają na nim wszystkie swoje wierzenia. Słowo Boże zawiera praktyczne rady dotyczące życia małżeńskiego i rodzinnego, stosunków międzyludzkich, szczęścia i wielu innych dziedzin. Ponadto wierzą, że Biblia jest jedynym wiarygodnym źródłem kierownictwa. Wywodzą się ze wszystkich warstw społecznych. Nie izolują się od pozostałych ludzi. Mieszkają w otoczeniu osób wyznających inną religię, spotykają się z nimi w szkole, w miejscu pracy i utrzymują z bliźnimi serdeczne stosunki. Jako chrześcijanie, naśladują przykład Jezusa i „nie są częścią świata” w tym sensie, że wyzbyli się uprzedzeń i nie wikłają się w spory dzielące dziś społeczeństwo.

Na świecie jest blisko 8 000 000 Świadków Jehowy, a w Polsce 130 000. Wydają oni dwa czasopisma. Pierwszym z nich jest Strażnica, dostępna w 213 językach w nakładzie blisko 46 000 000 egzemplarzy. Drugim czasopismem jest Przebudźcie się!, które wydawane jest w takim samym nakładzie w 99 językach. Publikacje Świadków Jehowy wydawane są w ponad 600 językach. Serwis internetowy jw.org dostępny jest w ponad 300 wersjach językowych, a dziennie odwiedza go prawie milion internautów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.