Facebook Google+ Twitter

Świat artystycznych doznań na wystawie "Spotkanie z portretem"

Znany katowicki twórca Jacek Jan Laskowski, na swojej kolejnej jedenastej indywidualnej wystawie, przeniósł nas w świat najbardziej intymnych artystycznych doznań - w meandry malarstwa portretowego.

 / Fot. Wiesław Urbańczyk / Fot. Wiesław Urbańczyk"Spotkanie z portretem", bo taki tytuł nosi wystawa kilkunastu prac wykonanych w różnych technikach, została zaprezentowana w miejscu pieczołowicie do tego przygotowanym - w Galerii - Restauracji "Kremowa", tuż przy katowickim Rynku, w najbliższym sąsiedztwie pięciu innych galerii i dwóch teatrów.

Właśnie takie sąsiedztwo niejako obliguje właścicieli lokalu (pomimo innej podstawowej funkcji) do ukierunkowania specyfiki działania głównie na zdarzenia artystyczne. Artysta wygłosił ciekawą prelekcję z zakresu teorii sztuki. Dla zebranych gości przygotowano aukcję "jednego obrazu",
z której pieniądze przeznaczono na udział artystów w następnym górskim plenerze. Dla osób uwiecznionych na płótnach, zaistniała rzadko spotykana możliwość fotograficznego upamiętnienia się z własną podobizną w tym anturażu.

 / Fot. Wiesław UrbańczykSzybko upływające, miłe chwile spotkania, zostały zwieńczone poprzez wczucie się w klimaty mozartowskich taktów. Minirecital za sprawą "czarodziejskiego fletu” młodej, aczkolwiek wielce obiecującej artystki, dopełnił szalę emocjonalnych przeżyć.

Do późnych nocnych godzin toczyły się wielowątkowe rozmowy przyjaciół, a wiele tematów interlokutorzy zmuszeni byli przenieść na następne spotkanie w tym przyjaznym miejscu, tym razem na spotkanie z poetą.

Wystawę zobaczyć można w Katowicach w restauracji Kremowa przy ulicy Świętego Jana 14.


Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.